Торцовка: відрегулюєм, налаштуєм, попрацюєм разом — інструкції від майстрів
Категорія
Прес-релізи
Дата публікації

Торцовка: відрегулюєм, налаштуєм, попрацюєм разом — інструкції від майстрів

Торцовка: відрегулюєм, налаштуєм, попрацюєм разом — інструкції від майстрів
Джерело:  online.ua

Торцювальна пила – ручний електричний інструмент, основна задача якого – розпилювання дерев’яних заготовок. Пристрій чудово ріже і тонкий листовий пластик та м’які види кольорового металу. Для цього варто тільки підібрати відповідні дискові пилки. Апарат частіше використовується для роботи по дереву. Він забезпечує найбільш точний та акуратний розпил деталі, чого вдалося досягти завдяки високій частоті обертів диска.

Ознайомитись з професійними моделями можна за посиланням:  Торцовки(Метабо, Ейнхель, Макіта та ін.)

Пила торцювання: підготовка до роботи

Сам електроінструмент дуже компактний, але може обробляти великі заготовки. Можливо це завдяки функції протягання. Ширина різу збільшується за рахунок пари штанг, що зафіксовані на кронштейні.

Сам алгоритм робочого процесу дуже простий. Майстру потрібно лише:

 • встановити заготовку на станину;

 • зробити розмітку або скористатись лазерною лінійкою;

 • відрегулювати нахил пильного вузла;

 • налаштувати кут різу;

 • запустити пилку;

 • плавно опускати пилку на деталь з допомогою маятникового механізму;

 • прикладати незначну силу в момент різу, щоб диск поступово проникав в дерево.

Що і як можна регулювати у торцювальній пилі?

Конструкція усіх електричних торцевих пилок майже ідентична. Завдяки цьому і процес налаштування мало чим відрізняється у різних виробників.

Перед початком регулювання будь-якого із механізмів варто відключити інструмент від електромережі.

Найбільше питань у користувачів виникає під час налаштування положення ріжучого елемента. У більшості випадків, заводська призначена для грубої різки, а от для чистого пропилу високої точності краще придбати круг на 60-80 (250 мм) або на 90-100 зубів (300 мм). Він здатен забезпечити відсутність сколів при виконанні найскладніших операцій.

Новачку найважче відрегулювати правильний робочий кут. Щоб перевірити чи диск знаходиться під прямим кутом відносно столу, можна скористатись звичайним кутником.

Також треба налаштувати положення упорів. Найбільш детально процедура пояснюється в інструкції до конкретної моделі інструменту.

Правила безпечної роботи на пилі торцювання

Багато майстрів звикли нехтувати правилами безпеки, що часто призводить до серйозних травмувань. Висока потужність двигуна та швидкість обертів – дуже небезпечні, адже при найменшому контакті з пильним полотном глибоких ран не уникнути. Через це слід максимально ретельно дотримуватися експлуатаційних рекомендацій.

 • Користуйтеся засобами захисту – окулярами, рукавицями, берушами.

 • Огляньте заготовки на наявність в них гвіздків. Навіть найміцніші пилки з алмазним напилюванням не здатні різати твердий метал без пошкоджень.

 • Закріпіть матеріал у поворотній основі з допомогою упора так, щоб руками не довелось притримувати. Це недопустимо!

 • Не перенавантажуйте круг. Дайте йому набрати швидкість, а тільки потім починайте пиляти.

 • Своєчасно проводьте технічне обслуговування і не шкодуйте коштів на якісні витратні матеріали.

Якщо ви виконуєте хоча б частину із даних правил експлуатації, то рухаєтесь у правильному напрямку. Ви будете у безпеці, а усі деревообробні операції – на найвищому рівні.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм