Як облаштувати гараж і майстерню? Поради професіоналів
Категорія
Прес-релізи
Дата публікації

Як облаштувати гараж і майстерню? Поради професіоналів

Як облаштувати гараж і майстерню? Поради професіоналів
Джерело:  online.ua

Раціональне облаштування гаража - спосіб отримати приміщення, де поміститься не тільки «залізний кінь», а й домашня майстерня і міні-склад необхідних в господарстві предметів. Що зробити, щоб гараж не перетворився на розсадник мотлоху, через який неможливо пройти, розповімо в цій статті.

Основні вимоги

Вогнегасник і не тільки: як захистити гараж від пожежі

Оскільки обмежений простір гаража, де немає другого виходу - потенційно небезпечний, повинен бути вогнегасник. Коли в приміщенні порядок, проходи не захаращені, то Ви зможете швидко вискочити при небезпеці.

Перемогти хаос допомагають спеціальні конструкції. Однак, дерев'яні або зроблені з ДВП полиці - легка здобич для полум'я. Для гаража краще стійкі до вогню металеві стелажі, інструментальні тумби і верстати.

Наприклад, за посиланням представлені варіанти обладнання, яке заощаджує простір майстерні і є найбільш безпечним варіантом.

Працюємо з вогником: правильне освітлення

Робоче місце необхідно доповнити джерелом світла. Для цього використовуються стельові і точкові світильники:

  • денного світла (люмінесцентні);

  • світлодіодні;

  • з лампами розжарювання.

Перед тим, як облаштувати майстерню, складіть план із зазначенням місця де буде стояти верстат. Можливо, знадобиться прокладка проводки під додаткові розетки для лампи та необхідних інструментів.

Тепло і світло: опалення в гаражі

Для обладнання теплого гаража найчастіше використовують електроприлади, які висять на стіні (конвектори, керамічні панелі) або встановлюються на підлогу (масляні обігрівачі). Розетки для подібних приладів потрібно заземлювати.

Повітряні потоки: гаражна вентиляція

Повітрообмін забезпечується двома способами:

  • природною тягою;

  • примусовою циркуляцією.

Установка припливної витяжки або прокладка вентиляційного каналу знижує концентрацію вологи в приміщенні, не даючи розвиватися корозії і цвілі.

Правильне планування і зонування потрібно не тільки в квартирі

Гараж - місце для зберігання речей в обмеженому просторі, тому раціонально розділити його на зони:

  • прохідну - завжди вільну;

  • для негабариту - зимової гуми та ін.;

  • робоче місце, де розташовані верстак або верстат;

  • легкого доступу - для часто використовуваних речей.

Полиці в гаражі допомагають зонуванню, але на них не завжди вдається розмістити всі необхідні предмети. Набагато зручніші стелажі для гаража, нижні поверхи яких підійдуть для негабариту, а верхні для речей, які повинні бути «під рукою».

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм