Від чого залежить курс валют у банках, обмінниках і на чорному ринку
Категорія
Прес-релізи
Дата публікації

Від чого залежить курс валют у банках, обмінниках і на чорному ринку

Від чого залежить курс валют у банках, обмінниках і на чорному ринку
Джерело:  online.ua

У 2015 році в Україні встановили плаваючий курс валют. Це означає, що держава його не регулює, він формується, виходячи з попиту та пропозиції.

Плаваючий курс є основою здорової ринкової економіки. Як це відбилося на валюті в Україні, поділилися в сервісі Валютний аукціон.

Валютний аукціон – сервіс сайту про фінанси та інвестиції Minfin.com.ua, створений для купівлі й продажу валюти шляхом розміщення оголошень.

Як формується курс валют у банках

Попри те, що Національний банк України не регулює гривню вручну, він все ще встановлює середній курс, який задають учасники ринку.

Торги на міжбанківському валютному ринку – це система обміну безготівковою валютою між українськими банками. Виходячи з їхніх середніх котирувань, на торгах формується міжбанківський курс іноземних валют відносно гривні.

Переважно під час формування курсу банки орієнтуються на міжбанк. Однак на курс у банках, крім цього, впливає й багато інших чинників: офіційний курс НБУ, дефіцит або надлишок конкретної іноземної валюти в установі, маржа банку тощо.

Саме тому в середньому курс валюти на продаж у банку зазвичай трохи нижчий, а на покупку вищий, ніж, наприклад, в обмінниках.

Як формується курс валют в обмінниках

Обмінники є ліцензованими Нацбанком України фінансовими установами, які можуть здійснювати валютні операції. Курс в обмінниках у середньому відповідає курсу в банках, але й може відрізнятися на кілька копійок або навіть на одну умовну одиницю. Також в обмінниках часто діють знижки для гуртових покупців.

В обмінниках найчастіше орієнтуються на попит на валюту. Якщо попит перевищує пропозицію, то курс валюти зростає, а якщо пропозиція домінує над попитом – знижується.

Як формується курс валют на чорному ринку

Чорний ринок – це вид фінансових операцій, які відбуваються безпосередньо між приватними особами. Такі операції в Україні заборонені, тому ринок називається чорним. Проте курс валют на чорному ринку – основний показник потреби ринку в тій чи іншій валюті.

Курс на чорному ринку формується на основі попиту й пропозиції: чим більший попит, тим вищий курс валюти.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм