Чому у кімнатних рослин жовтіють листочки?
Категорія
Прес-релізи
Дата публікації

Чому у кімнатних рослин жовтіють листочки?

Чому у кімнатних рослин жовтіють листочки?
Джерело:  online.ua

Незважаючи на те, що в дикій природі жовте листя є показником закономірних сезонних процесів, в домашніх умовах все ті ж жовті листочки можуть бути тривожним симптомом, що вашій рослині потрібна допомога.

Якщо ви і так знаєте, як правильно вирощувати гарні квіточки будинку, то на даній сторінці ви можете вибрати і купити кімнатні рослини.

Причини для занепокоєння

По-перше, дізнайтеся, чи є зміна кольору листя характерним для того представника флори, якого ви взяли собі в якості «вихованця». Можливо, це нормальне тимчасове явище, і все в порядку.

По-друге, якщо жовті листи - це відхилення від норми, розберіться з першопричиною проблеми. Так, рослини індивідуальні, але причини форс-мажору в переважній більшості випадків потрапляє під один з чотирьох пунктів:

  • На рослина напали шкідники

  • Рослина захворіло

  • Ви неправильно за ним доглядаєте

  • Рослині некомфортно в обраних умовах утримання

Чи не ті умови

Ідеальних умови для всіх видів рослин не існує. Для кого-то буде згубна тінь, а для кого-то - прямі сонячні промені. Тому вибирайте рослини під наявні у вас вдома умови, або створюйте умови відповідно до норм агротехніки для конкретних видів.

Крім не тієї ступеня освітленості до пожовтіння листя призводять шкідливі температури, в тому числі холодна грунт, наприклад, на промерзлому підвіконні, або перепади температур, а також нелюбимі багатьма рослинами протяги. Вологість повітря - теж важливий фактор.

Чи не той догляд

Якщо рослині стає тісно в горщику, воно може сигналізувати про це жовтими листочками. Занадто великий обсяг грунту - теж погано, так як вона може заболочуватися. Хороший горщик, але без дренажу, теж може привести до хвороби флори.

Якщо не поливати квітку вчасно або поливати його надміру, то жовті листочки - це ще не найнебезпечніша реакція. До того ж, пам'ятайте, що сама вода повинна бути відповідною, а поливати різні рослини потрібно по-різному.

Чи не той грунт, як ви вже здогадалися, також відноситься до неправильних умов утримання і неправильного догляду. Вимогливі домашні рослини часто реагують на невідповідну грунт зміною кольору листя.

Нарешті, до помилок догляду слід віднести неправильне харчування або несвоєчасну пересадку. Навіть з благими намірами, але роблячи все це неправильно, ви можете нашкодити рослині.

Хвороби і шкідники

Тут все індивідуально і залежить від сприйнятливості рослини, його «традиційних» недуг і умов утримання. Хвороби можуть бути вірусними і грибковими, а шкідники - найрізноманітнішими, від видимих неозброєним оком до мікроскопічних і нерозпізнаних навіть під лупою.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм