ЄС офіційно визнав цифрові COVID-сертифікати України
Категорія
Прес-релізи
Дата публікації

ЄС офіційно визнав цифрові COVID-сертифікати України

ЄС офіційно визнав цифрові COVID-сертифікати України
Джерело:  online.ua

19 серпня Єврокомісія офіційно визнала цифрові COVID-сертифікати України в застосунку Дія. Тепер українці можуть вільно подорожувати по Європі без обмежень.

Джерело: Telegram прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля

Глава українського уряду уточнив, що цифровий COVID-сертифікат можна отримати в застосунку Дія після проходження повного курсу вакцинації від коронавіруса двома дозами.

20 серпня по приводу визнання цифрових сертифікатів вакцинації України в ЄС відбудеться спеціальний брифінг. На ньому представники Мінціфри, МОЗ та ЄС розкажуть, коли українці зможуть подорожувати з сертифікатами в "Дії" і як його можна отримати.

У МОЗ раніше заявляли, що Україна - одна з перших в списку третіх країн, що не є членами Європейського Союзу, чий COVID-сертифікат визнає ЄС. Це означає, що українці одні з перших отримають можливість вільно подорожувати по європейським країнам на підставі цифрового документа.

COVID-сертифікат в Дія - як отримати документ

Міністерство цифровий трансформації поки тільки почало бета-тестування COVID-сертифікатів в мобільному застосунку Дія на пристроях Andriod. У відомстві обіцяють, що вже з 19 серпня всі українці, хто реєструвався на тестування, поступово отримуватимуть листи з посиланням на інструкцію.

COVID-сертифікат можна буде згенерувати в застосунку або на порталі Дія. Паперовий варіант сертифіката можна отримати у сімейного лікаря. У Дії сертифікат буде відображатися як звичайний документ з QR-кодом.

У сертифікаті вакцинації буде вказана наступна інформація:

  • тоді точна дата вакцинації, назва вакцини, виробник, серійний номер і кількість доз;

  • прізвище ім'я по батькові одержувача кирилицею і латиницею,

  • документ, що засвідчує особу - серія та номер паспорта,

  • дані лікаря, який вносив інформацію про вакцинацію одержувача, на підставі яких видають сертифікат.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм