Можуть зрости ціни на газ — Зеленський озвучив попередження українцям
Категорія
Прес-релізи
Дата публікації

Можуть зрости ціни на газ — Зеленський озвучив попередження українцям

Можуть зрости ціни на газ — Зеленський озвучив попередження українцям
Джерело:  online.ua

Український лідер Володимир Зеленський звернув увагу на те, що Україна повинна використати час до запуску газопроводу "Північний потік-2" для захисту своїх інтересів та економічної безпеки, оскільки цей скандальний проєкт несе багато ризиків для наших громадян.

Джерело: Зеленський  в інтерв'ю  Washington Post, Liberation, Funke Media, "Новое время" та "Новая газета", цитує Офіс президента

Зеленський назвав головні ризики "Північного потоку-2" для України

"Але це довгий шлях, навіть якщо до повного завершення "Північного потоку-2" залишається 1% робіт. Одна справа – побудувати газопровід, а інша – запустити його, на це потрібен час. Необхідно дотримуватися норм міжнародного права та міжнародних енергетичних стандартів. Потрібно враховувати також гарантії. Ми використаємо час для захисту власних інтересів", - наголосив Володимир Зеленський.

За словами глави держави, навіть після завершення будівництва є ймовірність, що газопровід не запрацює. Президента звернув увагу на те, що через запуск російської труби наша країна багато що втрачає.

Насамперед мовиться про втрати від припинення транзиту через свою територію на близько 2 млрд доларів на рік.

Окрім того, наголошується, що можуть зрости ціни на газ для українських громадня, оскільки нашою трубою буде транспортуватись менше палива.

"Північний потік-2" – це зброя. Москва може створити дефіцит поставок на ринку газу й тим самим підвищити ціну. У сучасному світі необов’язково купувати кулемети, щоб завдати шкоди країні. Досить використати економічні інструменти, – підсумував Зеленський.

Державний департамент США офіційно підтвердив призначення спецпредставника з питань енергетики, який працюватиме над заходами "зменшення ризиків", що створює газопровід "Північний потік-2".

21 липня США та Німеччина оголосили, що офіційно домовились про завершення будівництва російського газопроводу "Північний потік-2", опублікувавши спільну декларацію з обіцянками Україні.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм