Мінімальний набір спінінгіста - що вам буде знадобиться, і як правильно вибрати
Категорія
Прес-релізи
Дата публікації

Мінімальний набір спінінгіста - що вам буде знадобиться, і як правильно вибрати

Мінімальний набір спінінгіста - що вам буде знадобиться, і як правильно вибрати
Джерело:  online.ua

Ловля на штучну приманку часто в просторіччі називається спінінга. У цьому виді рибалки приманка управляється одним безперервним рухом. Ви закидаєте наживку і постійно її піднімаєте. Спінова рибалка можлива з човна або з берега. Цей вид лову в основному використовується для хижої риби, але бувають ситуації, коли вдається виловити, наприклад, коропа. В якості приманки часто використовуються блесни, але можна використовувати і інші приманки для спінінгів, такі як воблери і силіконові рибки.

Спінінгова риболовля дозволяє рибалкам відчути справжній азарт, активно провести час біля води та отримати масу емоцій. В останні роки спінінгістів стає все більше. Але що потрібно крім великого бажання, щоб випробувати удачу в спінінга ловлі? Все для риболовлі можна знайти в спеціалізованих магазинах.

Набір початківця рибалки повинен включати якісь важливі позиції. У цій статті розповімо, що потрібно для риболовлі на спінінг.

Що потрібно для риболовлі на спінінг: базовий набір

Ловля спінінгом на увазі активну ловлю популярних хижих видів риб, таких як форель, окунь, судак або щука. Але і хижі види більш великої риби, такі як, наприклад, жерех, також можна заманити на гачок під час спінінга. На відміну від лову на живу приманку, для спінінга найчастіше використовуються штучні приманки.

Також вам знадобиться вудка, котушка з плетеною волосінню, а ще підходяща верхній одяг і дрібні аксесуари, наприклад, точилка або сонцезахисні окуляри. Останнє виключно для власного комфорту.

Спінінг

 • Ключове в спінінга риболовлі - це вудилище. Але так, як їх різновидів досить багато, вибрати іноді буває вкрай складно.

 • Спінінги доступні в різних версіях. Розрізняють штекерні і телескопічні. Кожен має свої плюси і мінуси, але телескопічний набагато зручніше в транспортуванні. Це іноді стає вирішальним фактором, якщо рибалка відбувається далеко від будинку.

 • Через постійне закидання приманки спінінгом вудка відчуває великі навантаження. Тому рекомендується вибирати вудилище з високоякісними кільцями.

 • Вага спінінга не повинен бути занадто великим. Постійна напруга також поширюється на вашу спину і руки. Після цілого дня проведеного на спінінговій риболовлі можна дуже сильно втомитися, якщо вудилище дуже важке.

 • Довжина вудки залежить від виду риболовлі. Якщо ви в основному ловите рибу з човна та можете безпосередньо закидати вудку в рибні місця, вам слід використовувати коротку вудку.

 • Якщо ви віддаєте перевагу ловити рибу з берега і вам потрібно закидати приманку на великі відстані, слід використовувати більш довгу вудку.

 • Ви повинні вибрати тест спінінга відповідно до типом риби, на яку буде вестися «полювання». При тесті 0,3-15 г можна ловить окуня або форель. Для таких риб, як судак і щука, потрібен більший тест: від 15 до 80 г - правильний вибір.

 • Важливим критерієм є і лад спінінга. Чим більше натяг приманки, тим м'якше може бути вудка. Це дозволяє рибі проковтнути приманку досить глибоко, перш ніж рибалка зробить підсічку.

 • Якщо ви йдете на риболовлю з гумовою приманкою, рекомендується вудка трохи жорсткіша. А особливо, якщо закидання плануються дальні.

Котушка для спінінга

Далі, набір для початківця спінінгіста обов'язково включає котушку. Котушка не тільки зберігає волосінь, але і грає важливу роль в правильному занедбаності проводки. Загалом, котушки для спінінга діляться на інерційні, безінерційні та мультіплікаторних. Тут також діє якесь правило: чим важче наживка, тим більше підходить мультиплікаторна котушка. Тому що з нею закидати важкі приманки простіше, ніж з іншими рибальськими котушками. Вона також має інші переваги, особливо щодо спінінга: за допомогою мультіплікаторной котушки ви можете більш точно закидати приманку, частота закидів вище через відсутність кронштейна, а відчуття "боротьби" з хижаком приємне і в більшості випадком закінчується вашою перемогою.

Також, варто звертати увагу на кілька інших параметрів спінінгів котушок:

 1. Матеріали і вага. Все залежить від ваги самого спінінга. В результаті повинен вийти баланс, тому вага котушки слід вибирати вже маючи на руках спінінг. Від якості матеріалів залежить термін експлуатації котушки.

 2. Розмір і параметр змісту волосіні. Найпопулярніші моделі розміром 1500-2000. Для окуня підійде модель 2000, тоді як для щуки оптимально - 3000.

 3. Передавальне число. Цей показник говорить про те, скільки оборотів виконає шпуля при одному повороті ручки. Число 1: 5 означає, що за 1 оборот рукоятки вийде 5 оборотів укладальника.

 4. Плавність ходу. Цей параметр відповідає за плавність намотування волосіні на шпулю.

 5. Фрикційне гальмо і його розташування. Положення гальма також має вирішальне значення. Котушки з переднім фрикціоном легше чистити, вони часто захищені від води і бруду і можуть регулюватися більш точно, що знижує ризик відриву риби від гачка. Котушки з заднім фрикциона не так легко чистити і вони менш захищені від бруду, але з ними легше працювати, особливо в момент, коли спіймана риба пручається. Таким чином, можна сказати, що переднє гальмо більш чутливий і простий у догляді, але задній зручніший завдяки простоті використання.

Волосінь для спінінга

Спорядження спінінгіста також обов'язково включає волосінь. Для новачків вибір волосіні може швидко закінчитися розчаруванням. В даний час існує безліч виробників, марок і типів шнурів, які рекламують себе за допомогою барвистої упаковки і абсолютно сенсаційних властивостей. Але не кожен тип волосіні сумісний з будь-якою технікою лову. Вирішальну роль відіграють такі характеристики, як подовження, утворення вузлів і опір стиранню. Якщо ви хочете зробити правильний вибір волосіні, вам спочатку потрібно розібратися з різними її видами.

Виділяють 3 основних типи:

Волосінь з моноволокна. Мабуть, найбільш часто використовувана новачками. Така волосінь досить бюджетна, вона виготовляється з нейлону і є цілісною одноволоконного ниткою. Така волосінь досить міцна і еластична, але може сильно розтягуватися в воді. Зазвичай виробники додають різні кольорові пігменти в процесі виробництва. Волосінь з моноволокна можна фарбувати практично в усі кольори.

Плетінка. У цій волосіні є безліч волокон, за рахунок чого вона не розтягується, є дуже міцною і стійкою до стирання. Плетінка може бути з покриттям і без. З мінусів плетінки - можливість утворення вузлів. Ще нюанс - потрібно бути дуже обережним щоб не порізатися.

Флюорокарбоновую волосінь. У порівнянні з моноволокном цей матеріал має більш високу щільність і забезпечує більш тверду поверхню для волосіні. Щільність матеріалу також впливає на вагу сухожилля і змушує його тонути швидше, ніж мононить. Ще одним позитивним властивістю такої волосіні є те, що вона менш помітна для риб. Занурюючись у воду флюорокарбоновую волосінь стає невидимою. Таким чином вона особливо добре підходить для чистої води. З мінусів - менш міцна в порівнянні з двома іншими типами лісок.

Повідці для спінінга

У вашому наборі спінінгіста також повинні бути повідці. Це гарантує той факт, що хижак не відкусить приманку і не втече себе спокійно в далечінь.

Спорядження спінінгіста включає цілий арсенал приманок

Сьогодні існує безліч принад для спінінга. У цій статті ми розповімо вам про самих ключових принадах, які повинен мати спінінгіст.

Блешня- це класика, яку не можна пропустити. Приманка зазвичай оснащується потрійним гачком. З нього звисає невеликий вантаж, а навколо нього обертається металева пластина. Обертання металевого листа викликає хвилі під водою, на які хижа риба гостро реагує. Особливо влітку, коли риба млява, така блешня може допомогти вам в лові. Звертатися з приманкою легко. Викинувши приманку, дайте їй опуститься на дно в залежності від глибини водойми, а потім просто повільно і постійно перевертати її. Часто укуси відбуваються несподівано. Чи не втратити рибу допоможе вудка з м'яким наконечником.

Силіконова приманка. М'яка наживка - хороший вибір для лову судака причому круглий рік. Силіконові приманки є самої різної форми, розмірів і кольорів. Є такі, що точно зовні імітують рибу, черв'яків, комах. Можна підібрати наживку з певним ароматизатором, який відмінно привертає хижаків.

Воблер- одна з найпопулярніших риболовецьких приманок, які використовуються в спінінга ловлі. Правильно підібраний воблер підходить для всіх видів риб і водойм. Часто воблери виготовляють з коркового дерева або пластику. Це багаторазова приманка, яка практично завжди показує відмінні результати.

Додаткові поради бувалих: в допомогу спінінгістові

Все вищесказане - це мінімальний набір спінінгіста. Але крім цього, можна ще подбати і про свій комфорт, а також, додаткові аксесуари, що точно знадобляться.

Сюди ми можемо віднести:

Підсак. Іноді, підсак дуже сильно виручає, тому якщо є можливість взяти з собою таке спорядження, то чому немає.

Рибальські щипці. Замість того, щоб використовувати пальці між гострими зубами хижаків під час зняття гачка, багато хто воліє використовувати рибальські щипці. Вони доступні в різній довжині і формі. Важливо, щоб вони мали нековзну рукоятку і щоб їх було зручно тримати.

Точилка для гачків. Гострі рибальські гачки також надзвичайно важливі. Гачки тупляться самі по собі з часом. Особливо при спінінга ловлі, коли нам часто доводиться мати справу з хижаками, такими як щука і судак, гострі гачки просто необхідні.

Організатор для приманок і дрібних аксесуарів. Це завжди доречно, якщо хочеться щоб все було

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм