Геотермальне опалення будинку: чи виправдовує себе цей спосіб
Категорія
Прес-релізи
Дата публікації

Геотермальне опалення будинку: чи виправдовує себе цей спосіб

Геотермальне опалення будинку: чи виправдовує себе цей спосіб
Джерело:  online.ua

Більшість українців використовують як джерело тепла газ або тверде паливо. Інші - обігріваються електрикою або використовують комбіновані системи. Однак судячи з відгуків, жоден з цих варіантів не зрівняється з економічності з тепловими насосами, особливо якщо це геотермальне опалення будинку. Не віритимемо на слово, давайте розбиратися!

Як працює опалення із землі?

Для простоти розглянемо безперервний процес роботи теплонасоса, як якийсь цикл.

 1. У геотермальному теплонасосі поглинання тепла землі відбувається за допомогою багатометрового зовнішнього контуру, який опускають петлями в глибокі свердловини, а потім заповнюють «розсолом»;

 2. Тепло землі передається з розсолу на теплообмінник, який нагріває внутрішній контур з фреоном, або подібним холодоагентом. Рідкий фреон випаровується;

 3. Газ потрапляє в компресор, де стискується та нагрівається до рекордних температур;

 4. У конденсаторі газ передає своє тепло теплообмінник, тобто. фреон остигає, зріджується;

 5. Через розширювальний клапан рідкий фреон потрапляє у випаровувач за новою порцією тепла, зібраного глибоко під землею.

Переваги геотермального опалення

 • Це універсальне обладнання, яке може обігрівати воду для радіаторів, теплої підлоги, фанкойлів та гарячого водопостачання. Влітку ТН може працювати у зворотному циклі та охолоджувати приміщення як кондиціонер.

 • ТН використовує електрику значно ефективніше електричних/газових/тв.паливних котлів опалення. Це досягається за рахунок високого коефіцієнта СМІР: на 1 кВт електричної енергії виробляється до 3-5 кВт тепла для опалення, а різниця компенсується природним теплом із землі.

 • Тепловий насос повністю екологічний. Тут відсутні викиди, що надають шкідливий вплив людини, атмосферу, флору чи фауну.

 • Цей вид опалення є пожежобезпечним, адже немає палива, як і мінімального полум'я. Деталі нагріваються до безпечних температур, а всі рідини, що використовуються, — негорючі. Будь-які проблеми з електрикою контролюються автоматикою.

 • Геотермальне опалення приватного будинку відрізняється високим терміном служби - це 20-30 років роботи з максимальною економією коштів на автономному опалювальному сезоні та гарячому водопостачанні.

Які недоліки можна відзначити?

 • Геотермальний тепловий насос залежить від електричної енергії, і щоб одержати опалення із землі на 4 кВт, все одно доведеться звідкись взяти 1 кВт електрики для запиту агрегату. Саме тому на випадок блекауту потрібно мати альтернативний спосіб зігрітися.

 • Низький рівень тепловіддачі землі вимагає буріння кількох глибоких свердловин та прокладання багатометрових зовнішніх контурів, щоб збільшити площу поверхні теплообміну.

 • Геотермальний тепловий насос можна встановити лише у будинках, де є земельна ділянка.

 • Обладнання вимагає високих інвестицій на старті і окупається близько 3-5 років. Потім прилад сприяє економії протягом кількох десятиліть.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм