Медичні послуги в Польщі:як купити ліки по рецепту та інші корисні поради
Категорія
Прес-релізи
Дата публікації

Медичні послуги в Польщі:як купити ліки по рецепту та інші корисні поради

Медичні послуги в Польщі:як купити ліки по рецепту та інші корисні поради
Джерело:  online.ua

Хворіти ніхто не хоче,але все таки часами бувають такі випадки ,коли треба звернутися за медичною допомогою або треба купити ліки в аптеці.Іноді такі ситуації трапляються під час перебування за кордоном.

Медичне страхування в Польщі

Медична система в Польщі полягає на обов'язковому страхуванні мешканців та людей з заграниці. Оплати медичного страхування надходять до державного фонду - Національний Фонд Здоров'я(NFZ).

Всі особи,які офіційно працюють в Польщі автоматично отримують медичну страховку.В інших випадках можна підписати добровільний договір страхування з NFZ або приватними лікарнями.Якщо у людини немає страховки,то вона буде зобов'язана сплатити всі послуги згідно з рахунками.

На обов'язкове медичне страхування щомісяця з заробітної плати брутто обчислюється приблизно 7,7%.Розмір внеску на добровільне медичне страхування від NFZ розраховується від середньомісячної зарплати у зазначений період.Наприклад,в серпні 2022 року внесок на добровільне страхування складає біля 600 злотих.Вартість медичного страхування в приватних клініках буде залежати від комплексу послуг.- від 60 до кількасот злотих в месяц.

Власники обов'язкового і добровільного державного медичного страхування мають право безкоштовно внести до страхового полісу близьких родичів,котрі не мають страхування: дітей,чоловіка або дружину,бабусь та дідусів за умови,якщо вони мешкають разом з людиною котра застрахована.

Українці котрі приїхали до Польщі після початку війни,мають право на безплатне державне медичне обслуговування в Польщі на тих же умовах ,як і громадян Польщі. Також це стосується неповнолітніх.

Медичні послуги від NFZ

Обов'язкове і добровільне страхування від NFZ включає наступний список послуг:

  • базова медична допомога

  • спеціалізована амбулаторна допомога

  • діагностичні дослідження,призначені лікарем

  • лікування стаціонарне

  • психіатричне лікування

  • реабілітація(крім курортів)

  • супровід вагітності і породу

  • стоматологічні послуги(деякі послуги обмежені в кількості,наприклад ,видалення зубного каменю-1 раз на 365 днів,протезування-1 раз на 5 років).

Скористатися цими послугами можно або в державних медичних установах,або приватних лікарнях ,котрі мають договір з NFZ. Звертаючись до лікарні треба подати свій PESEL. Лікарі приймають за попереднім записом,за винятком випадків з гострим болем.Варто пам'ятати,що в державних лікарнях зазвичай великі черги.Інколи найближчі вільні терміни для запису можуть бути навіть за кілька тижнів.В надзвичайних ситуаціях,коли є поважна загроза життю людини,можна викликати швидку допомогу(Pogotowie ratunkowe).Єдиний телефон для виклика екстрених служб в Євролі - 112,також працює телефон для виклику швидкої допомоги в Польщі - 999. За хибний виклик передбачений штраф в розмірі від 500 злотих.

Якщо потрібна медична допомога,але стан здоров'я стабільний ,краще звернутися в відділ екстреної допомоги в лікарні(Szpitalny oddzial ratunkowy або SOR).Медичний персонал після опитування звернення зазначить певним кольором від червоного до зеленого кольорів.Червоний означає,що допомога потрібна негайно,зелений - стан стабільний.Потім треба зачекати на виклик до лікаря.Часом зачекати потрібно кілька годин,особливо якщо виклик зазначений зеленим кольором.

Медичні послуги в приватних лікарнях

Приватні лікарні пропонують різні послуги якщо людина застрахована.Від чого залежить вартість медичного поліса.Консультації і послуги,не передбачені страхуванням оплачуються окремо.

Людина,яка має державну медичну страховку,може звернутися до приватної лікарні.Якщо лікарня не співпрацює з NFZ,потрібно оплатити всі послуги.Зазвичай до приватної лікарні звертаються в тих ситуаціях,коли в державній лікарні довго чекати на свою чергу.

Як можна купити ліки за рецептом

Більшість ліків в Польщі видаються лише за рецептом.Це стосується зокрема антибіотиків,протизаплідних засобів,сильних знеболюючих і заспокійливих препаратів.Зазвичай рецепт на ліки виписує лікар під час прийому в лікарні.Рецепти бувають електронні і в паперовій формі.Але більш поширені саме цифрові.

Рецепт може бути відправлений СМС- повідомленням,також може бути відправлений на електронну почту в вигляді PDF-файла з штрих -кодом.Термін дії препарату залежить від препарата але зазвичай то 30 днів.Придбати ліки може купити не тільки людина для котрої був виписаний рецепт але також і інші особи.

Електронний рецепт можна отримати також за допомогою телемедічних платформ які працюють як інтернет сторінки або додатки мобільних телефонів. Така послуга коштує 40-50 злотих. На початку потрібно зареєструватися і сервісі де треба подати свої дані:прізвище ім'я по-батькові,PESEL а також свою адресу.Для отримання рецепту необхідно заповнити бланк на ліки котрі потребує пацієнт і потрібно заплатити за консультацію лікаря.На протязі години лікар перевірить інформацію і висилає електронний рецепт.Найбільш популярні інтернет сторінки для отримання електронних рецептів:

medyk.online

holterhelp.pl

Ліки без рецепту можна придбати не тільки в аптеках але і звиклих магазинах.Без рецепту можна придбати вітаміни,жарознижувальні ліки,від простуди і кашлю,антидіарейні,проносне,гепатопротектори,пробіотики,спазматичні,проти алергіі та інші.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм