Важный опыт для переселенцев из Крыма и с Донбасса
Категорія
Blogs
Дата публікації

Важный опыт для переселенцев из Крыма и с Донбасса

Крымская диаспора
Крымская диаспора

Про досвід роботи школи для дітей переселенців у Києві - у відеоблозі "Кримської діаспори" на ONLINE.UA

Мене звати Олена Овчаренко, я - представниця дитячої альтернативної школи сімейного типу Kid's Hub. Хочеться трішечки  поділитися з вами тим, що таке наша школа, чим вона займається.

Наша історія почалася ще два роки тому, коли була організована громадська організація "Кримська діаспора", яку створили самі переселенці (до речі, я також переселенка з Макіївки Донецької області). І метою цієї організації була всебічна допомога переселенцям з Криму, Луганської та Донецької областей.

Спочатку ми допомагали гуманітарно, потім також надавали допомогу психологічну і юридичну, проводили багато тренінгів і семінарів, після яких більшість людей змогли адаптуватися у місцевій громаді, знайти роботу, корисні знайомства та справжніх друзів.

Читайте також: У Львові люди задля нас переходили на російську мову: історія переселенки з Донецька

Також ми організовували багато курсів іноземної мови, майстер-класи тощо. Але паралельно з дорослими ми працювали й із дітьми. Адже ці діти, як і їх батьки, покинули свої рідні домівки, залишивши там (на окупованих територіях, - ONNLINE.UA) своїх друзів, школи, дитсадки. Їм, як і їх батькам, було дуже важко адаптуватися у місцевій громаді, знайти нових друзів серед своїх однолітків.

І нашою метою було допомогти цим дітям адаптуватися у місцевому суспільстві, знайти нових друзів, нові знайомства. Тому, як і дорослим, допомагали їм психологічно, організовували різні курси, проводили майстер-класи цікаві для дітей і знайомили їх з місцевими громадами. Знайомили з театрами, з музеями, робили все, щоб діти почували себе тут вільно і відкрили себе якось по-новому.

Але одного разу ми відчули, що чогось нам не вистачає. І прийшла така ідея: а чому б нам не зробити школу для наших діточок, які б вчилися разом із місцевими дітками...

Але школу не загальноосвітню. Ми багато думали, якою повинна бути наша школа. І, нарешті, дійшли висновку, що вона має бути альтернативною - сімейного типу.

Чому сімейного? Щоб наші діти приходили до цієї школи, як додому, щоб відчували затишок, тепло. Щоб активну участь у навчанні наших діточок брали не тільки ми, вчителі, а і їх батьки, щоб після школи діти не бігли додому, а могли залишитися з нами, і ми проводили з ними різні майстер-класи, щоб ми знайомились із цікавими, відомими людьми, які б ділилися з ними своїм досвідом і досягненнями.

І ось, нарешті, 1 вересня наша мрія здійснилася, була організована школа, Kid's Hub. Зараз у нас навчаються діти 1-4 класів, це початкова школа.

Трішечки про те, як вона працює. Річ у тому, що кожна дитина прикріплена до певної школи у Києві та в Україні, і на початку семестру батьки цих дітей принесли до нас завдання, які ми протягом семестру виконували. І ось наприкінці семестру ми написали контрольну роботу, знову віддали ці контрольні роботи батькам, і вони відправили їх поштою до тих шкіл, до яких прикріплені наші діточки.

Деякі наші діти навіть проходять співбесіду онлайн, по Skype. І у нас вже є дуже добрі результати. Буквально декілька днів тому наші дітки проходили співбесіду з англійської мови і показали дуже хороші результати. Семестрова оцінка за англійську мову – 11. Я вважаю, що це дуже добрі досягнення.

Урочисте відкриття школи було 1 жовтня. В нас було дуже гарне свято, ми довго готувалися, дуже хвилювалися, але все пройшло якнайкраще, і всі були задоволені.

Що стосується нашого колективу, то ми всі, вчителі, - переселенці. І директор нашого Kid's Hub – це також переселенка з Криму, Марина Засоба.

Декілька слів я хотіла б сказати, як проходить наш день. Батьки приводять діточок до школи о десятій годині, і в нас починається так зване коло. Сідаємо на килимок, ми його так ласкаво називаємо "зелена травичка", і дітки нам розказують якусь новину, щось цікаве зі свого життя.

Потім у нас обов’язково починається планування, діти чітко знають, чим ми будемо займатися цілий день. І вони вже навіть можуть на дошці писати, що буде. Розписують, для них це вже правило.

З 10 до 12 години у нас перший і другий уроки. О 12:15 ми обідаємо, і потім до 14 години у нас вільний час, велика перерва, де зазвичай ми ходимо гуляти, збираємо гербарій, або робимо щось таке. Потім повертаємося і о 14-й годині починаємо ще два уроки.

Перший та другий уроки – заняття, а третій-четвертий – це більше креативу. Ми малюємо, зустрічаємось із цікавими людьми, займаємося творчістю. До нас у певні дні приходить вчитель з танців, ми займаємось хіп-хопом. До речі, ми з вчителями так підглядаємо, також повторюємо, дуже цікаво. І приходить до нас також вчитель, який займається цікавою математикою.

І десь о четвертій годині ми закінчуємо наші заняття, деяких дітей забирають додому батьки, а деякі - залишаються в нашому Kid's Hub, тому що починаються для них нові курси. Це так звана медіа-школа, де діти вивчають основи журналістики. До речі, вже вони побували на провідних радіо та телекомпаніях України та познайомилися з відомими телеведучими, які розказали їм про свою роботу.

Звісно, у нас є свої труднощі, але ми не здаємося, йдемо далі, бо кожна наша дитина унікальна, індивідуальна, і ми намагаємось почути і зрозуміти кожну дитину, її потребу. І в нас дуже великі плани з нашим Kid's Hub. Один з найближчих – відкрити курси для підготовки до школи. До речі, приходьте до нас також, ми раді всіх бачити.

І наприкінці хочеться вам від нашого колективу побажати в ці новорічні дні, перш за все, міцного здоров'я, натхнення, хай у вашій сім'ї будуть тепло, радість та любов. І нехай ваші всі мрії здійсняться.

Читайте також: По переселенцях з Донбаса і з Криму можна побачити одну важливу річ

Ми вас дуже любимо, ми вас запрошуємо до нашого Kid's Hub! З повагою, з любов'ю до всіх вас, Олена Овчаренко. Хай Господь благословить всіх.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм