Оплата коммуналки в Украине: вещь, которую очень важно сделать
Категорія
Blogs
Дата публікації

Оплата коммуналки в Украине: вещь, которую очень важно сделать

Борис Кушнірук
Борис Кушнірук

Про те, що заважає літнім людям оплачувати комунальні послуги, і як важливо їм допомогти, — у відеоблозі Бориса Кушнірука на ONLINE.UA

Мені хотілось би сьогодні поговорити не на політичну чи економічну тему, а на соціальну. У мене є тітка рідна, якій 87 років скоро. І я багато років вже щомісячно даю їй гроші додатково, щоб вона оплачувала комунальні послуги, якісь собі ліки.

І тут я останній раз прийшов, і був на себе дуже злий. Я виходив з того, що вона витрачає ці гроші на сплату комунальних послуг. А вона, ледь не плачучи, каже: як набридли мені всі черги в цих установах, щоб сплатити комунальні платежі. Краще б я вже померла, не хочу я вже бачити всього цього, не хочу бачити цих черг.

Читайте також: Українці самі не хочуть економити величезні гроші: один яскравий приклад

І, насправді, коли я почав розбиратися, виявилось, що багато комунальних платежів не проведено. І не тому, що вона не хотіла їх провести. Просто вона в своєму віці вже перестає контролювати, що оплатила, що ні. Якщо враховувати, що раніше це була одна якась платіжка, то зараз все розділене – платежі за газ, за електричну енергію, за воду, за тепло, за обслуговування. І все це різні платіжки, і вона вже просто перестає контролювати. І от прийдіть у відділення Ощадбанку, і ви побачите величезні черги цих старих людей, які намагаються сплатити ці комунальні послуги.

Так от, в реальності більшість із нас, людей дорослих і більш активних, оплачують всі свої комунальні платежі через інтернет. І я чортихнувся на себе, коли це побачив. Тому що замість того, щоб давати фізично гроші їй за оплату комунальних послуг, я вже дуже давно мав можливість - і було потрібно це зробити - просто забрати в неї всі ці платіжки, завести їх у систему і оплачувати через інтернет.

Я це до чого: нам інколи легко відкупатися від своїх рідних і близьких людей похилого віку таким чином - ну, ми тобі даємо гроші. Можливо, просто значно легше подивитись навколо себе – на своїх батьків, на своїх близьких, рідних похилого віку, яким важко розібратися, як платити через інтернет, тим більше з використанням кредитних карток, і просто самим розраховуватись за них через інтернет.

Причому сьогоднішня модель дозволяє це робити доволі легко й ефективно. Там більшість платежів взагалі автоматично відбувається, якщо ви їх налаштуєте, або, якщо потрібно вставляти якісь показники лічильників за газ чи за воду, чи за електричну енергію, то, принаймні, цю інформацію вам ці ваші літні люди можуть дати.

Я звертаюся до всіх: подивіться довкола себе. Можливо, ви ще не допомогли їм з тим, щоби вони просто почали думати не про те, як стояти в шалених, абсурдних чергах у касах Ощадбанку, а зайнялись би чимось значно кращим і легшим для них.

А платежі ви можете без зайвих проблем цілком взяти на себе.

Читайте також: Українці, купуючи квартири, не знають про одну серйозну проблему

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм