Санкции против России отменят, но в Украине будет лучше: прогноз на 2017 год
Категорія
Блоги
Дата публікації

Санкции против России отменят, но в Украине будет лучше: прогноз на 2017 год

Борис Кушнірук
Борис Кушнірук

Про те, що чекає на Україну наступного року, - у відеоблозі Бориса Кушнірука на ONLINE.UA

Сьогодні мені хотілось би поговорити про підсумки 2016 року і зробити деякі прогнози щодо року 2017-го.

2016 рік був для країни доволі складним, хоча, по великому рахунку, доволі спокійним. Реформи продовжувалися, хоча й значно повільніше, ніж нам би хотілось. Ефективність парламенту падає, і це не може не турбувати.

В той же час я прогнозував, що ніяких перевиборів дострокових не буде, попри бажання певних політичних сил, в першу чергу, це стосується Опоблока і Юлії Тимошенко. І ці ж самі сили зараз покладають свої спільні зусилля на те, щоби розхитати політичну ситуацію, і намагатимуться домогтись перевиборів парламенту, якщо не навесні, то восени 2017 року.

Читайте також: Є одна небезпека: про націоналізацію "ПриватБанку"

Так от, якщо говорити про те, що буде відбуватися в 2017 році, ситуація така: на мою думку, якщо не буде якихось зроблено значних помилок з боку уряду і президента, то нічого й не буде. Хоча вкиди будуть, історія з так званими "плівками Онищенка" в цьому плані доволі показова, хоча вони нічим не завершуються. І очевидно, що нічого на тих плівках нема такого, щоби справді вимагало від суспільства зусиль на те, щоби відправляти у відставку уряд, парламент, президента.

Так от, у 2017-му році можна казати, що економічна ситуація буде потроху покращуватися, хоча темпи відновлення економіки будуть не дуже значними, бо світова криза нікуди не дівається. Більше того, в України у 2017-му році будуть великі проблеми, пов’язані із зовнішньою підтримкою.

Перемога Трампа, перемога у Франції проросійського кандидата - це буде чи Фійон, чи Ле Пен. Скоріше за все, це буде, все ж таки, Фійон. Вони призведуть до того, що санкції по відношенню до Росії будуть якщо не скасовані повністю, то знецінені, будуть максимально намагатися знизити їх рівень під маскою того, що, мовляв, таким чином ми стимулюємо РФ до співпраці.

Хоча очевидно, що Путін просто розраховує всіх пересидіти, бо там - в Європі, у Штатах - вони всі обираються, і, таким чином, їх раніше чи пізніше відправляють у відставку. А він буде сидіти в своєму кріслі, поки вперед ногами не винесуть в якомусь вигляді – чи через природну смерть, чи ні.

Так от, зрозуміло, що в 2017-му році санкції будуть відмінені, більше того, ще й будуть спроби звинуватити Україну, що вона не погоджується на варіант вирішення проблеми Донбасу на умовах, які вигідні, в першу чергу, Росії.

В той же час, в Україні є настільки чітке розуміння, що той варіант приймати неможливо, який хочуть нав’язати по Донбасу, що це навряд чи буде реалізовано і в 2017-му році. Тому нам доведеться зіштовхнутися з тим, що ще й проти нас можуть почати вводити певні санкції, обмеження за те, що ми відмовляємося від нав'язуваного нам варіанту. Це, правда, найгірший сценарій, я думаю, до цього не дійде.

Але наступного року нам доведеться зіштовхуватись з ситуацією, коли Україна точно не матиме підтримки з боку наших зовнішніх партнерів, і до цього треба бути готовими.

Що стосується політичної ситуації, то я думаю, що покращення економічних показників зменшить потенціал для того, щоб розхитати ситуацію і змусити розпустити парламент. Тому, попри прогнози декого, що вибори точно відбудуться - дострокові парламентські, а навіть, можливо, й президентські, я цього не очікую. Думаю, що цього не буде. Принаймні, президент і парламент в переважній своїй частині в цьому не зацікавлені.

Тому ми будемо жити в реальності збільшення зовнішнього тиску і зовнішньої турбулентності і, в той же час, помірного дуже, повільного руху по реформуванню країни.

Ось це – прогнози на 2017-й рік. Вони не дуже оптимістичні з точки зору того, що не буде проривів. Але і якихось катаклізмів я, принаймні поки що, не очікую.

Читайте також: Перемога Трампа: поганий прогноз для Путіна й добра порада для України

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?