Россия ищет повод применить против Украины авиацию и ракеты
Категорія
Blogs
Дата публікації

Россия ищет повод применить против Украины авиацию и ракеты

Мирослав Гай
Мирослав Гай

Про агресивні наміри Росії і те, чому Україні зараз не потрібно вводити воєнний стан, - у відеоблозі Мирослава Гая на ONLINE.UA

Воєнний стан можуть ввести, але, швидше за все, це буде тільки в певних областях. Потрібно розуміти, що воєнний стан означає: країна офіційно оголошує комусь війну.

Російська Федерація вкладає мільярди в те, щоб звинуватити Україну в агресії. Показати, що в нас тут громадянська війна, дати привід офіційно завести сюди війська, звинувачуючи якісь фантомні "диверсійні групи", які нібито прорвалися в Крим (як це було влітку минулого року, - ONLINE.UA).

Вони вже ввели декілька підставних груп, заарештували наших громадян, звинуватили їх в тероризмі, тримають зараз як політичних в’язнів. Все це робиться для того, щоб отримати хоч якісь юридичні підстави відкрито почати використовувати проти України авіацію, ракети і так далі.

Читайте також: Кримське загострення: що задумав Путін

Відповідно, якщо б ми зараз раптом ввели воєнний стан на всій території, я думаю, потрібно було би юридично сказати, кого ми вважаємо ворогом. Так, Росія – ворог, Росія – це агресор, Росія – це терорист №1 зараз у світі, це фактично спонсор ІДІЛ, "Хезболли".

Але якщо ми зараз скажемо відверто, що Росія – ворог, маємо собі дати відповідь: а ми можемо воювати з Росією самотужки? Тому що світова спільнота може сказати - ви ж самі оголосили. Росія вам нічого не оголошувала. Росія веде гібридну війну. Я думаю, що на гібридну війну потрібно відповідати гібридними методами, що ми зараз дуже успішно робимо. Ми навчилися це робити.

Тому я не думаю, що воєнний стан буде введений по всій Україні, якщо, звичайно, не поміняється кардинально ситуація, і Росія не почне відверту агресію - вже військовими з шевронами, із заведенням техніки, з використанням авіації. Тоді, звичайно, президент просто виконає свій конституційний обов’язок.

Наразі ж можуть бути введені якісь особливі стани в областях. Для чого це може бути зроблено? Виключно для того, щоб військові отримали юридичні можливості ефективніше воювати. Бо зараз військовий, який зайде в будинок, щоб зробити там пункт обігріву чи збору поранених, юридично вчиняє порушення.

Військовий не може взяти техніку і сказати – мені терміново вона потрібна, щоб відвезти хлопця пораненого. Бо це буде злочин. За законом це буде означати, що він цю техніку вкрав.

Читайте також: Україна звільнить Крим і Донбас без гучних криків

Тобто, є дуже багато питань юридичних. Тому, можливо, і буде введений якийсь стан, але про це ліпше, я думаю, знають президент і Генеральний штаб. Бо там працює велетенська команда юристів, які кращі в цих питаннях фахівці, ніж я.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм