7 цілющих властивостей капусти
Категорія
Іжа
Дата публікації

7 цілющих властивостей капусти

7 цілющих властивостей капусти
Джерело:  online.ua

Білокачанна капуста — один з найбільш улюблених овочів українців. І не дарма! Адже цей овоч вважається джерелом вітамінів і мінералів, він містить в собі всі корисні речовини, необхідні для повноцінного життя людини. Розповідаємо, в чому користь капусти і кому варто обмежено включати її в раціон.

Джерело:  ONLINE.UA

Капусту використовують в кулінарії як в сирому, так і у вареному вигляді — навіть при термічній обробці цей овоч зберігає свої корисні речовини. Але вона може бути і допоміжним засобом при лікуванні деяких хвороб.

1. Капуста для схуднення

Фото: envato.com

Порція вареної капусти містить тільки 33 калорії. Вона має низький вміст жиру і високий вміст харчових волокон. Якщо ви намагаєтеся схуднути, то капуста — це овоч, який треба обов'язково включити в свій раціон. Крім того, капуста сприяє виведенню токсинів, що тільки прискорить втрату ваги.

2. Захист від хіміотерапії

З'єднання під назвою 3,3-дііндолілметан (DIM), яке присутнє в капусті, допомагає захистити від впливу хіміотерапії. Це підтверджується дослідженням Університету Джорджтауна. Там дослідники робили щоденну ін'єкцію DIM щурам, які отримали смертельну дозу радіації протягом двох тижнів. Більше 50% щурів, яким робили ін'єкції, залишилися в живих.

Той же експеримент з аналогічними результатами був зроблений вченим в області теріологів. Вчені виявили, що миші, що одержували DIM, мають більшу кількість червоних і білих кров'яних клітин та тромбоцитів, які хіміотерапія часто руйнує.

3. Профілактика раку

Іншим з'єднанням в капусті, яке може боротися з раком, є сульфорафан. Дослідження, проведені за останні 30 років, показують, що вживання в їжу хрестоцвітних овочів призводить до більш низьких ризиках розвитку онкозахворювань.

У деяких дослідженнях була перевірена здатність сульфідана «відстрочити» або запобігти раку. Вчені отримали багатообіцяючі результати щодо багатьох видів онкозахворювань, включаючи меланому, рак стравоходу, простати і підшлункової залози. Сульфорафан, на думку вчених, може зруйнувати ферменти, які сприяють зростанню пухлинних клітин.

Крім того, було виявлено, що компонент, названий епігеніном, знайденим в капусті, петрушці, селері ьа інших рослинах, може зменшити розмір пухлини при агресивній формі раку молочної залози.

Протираковим ефектом володіє і цвітна капуста, яка містить потужний антиоксидант антоціан. Антоціани уповільнюють проліферацію ракових клітин і вбивають вже сформовані пухлини, тим самим запобігаючи появі небезпечних новоутворень.

4. Профілактика серцево-судинних захворювань

Фото: envato.com

Антоціанінове з'єднання пригнічує запалення, яке може привести до серцево-судинних захворювань. Недавній звіт в American Journal of Clinical Nutrition говорить, що споживання багатих флавоноїдами продуктів навіть в незначній кількості знижує ризик смерті від серцево-судинних захворювань.

Високий вміст поліфенолів в капусті дозволяє знизити ризик серцево-судинних захворювань — ці речовини запобігають накопиченню тромбоцитів і зменшують кров'яний тиск.

5. Вплив на імунітет і травлення

Популярним способом приготування капусти є квашення або кімчі. Ферментовані продукти повні прибутків, які є одним з кращих інгредієнтів, які ми можемо споживати для поліпшення нашої імунної та травної системи.

Вміст клітковини і води в капусті також допомагає запобігти закрепам і підтримувати здоров'я травного тракту.

Недавні дослідження показали, що це харчове волокно може навіть грати певну роль в регуляції імунної системою запалень, тим самим знижуючи ризики пов'язані з цим запаленням.

6. Оздоровлення шкіри і волосся

Фото: freepik.com

Високий вміст сірки в капусті позитивно позначається на шкірі. Капуста допомагає позбутися від жирності та прищів. Внутрішнє використання сірки сприяє збільшенню кератінобелкових речовин в організмі, необхідних для здорового волосся, нігтів і шкіри.

Оскільки капуста очищає кров і змінює клітинний метаболізм, вона надає омолоджуючу дію на шкіру, робить її еластичною і частково розгладжує зморшки.

7. Поліпшення роботи мозку

Капуста містить у великій кількості вітамін К і антоціан, які допомагають у збереженні розумових функцій і концентрації уваги. Ці поживні речовини також запобігають ушкодженню нервів і посилюють захист від хвороби Альцгеймера і деменції. У цвітній капусті ці речовини зустрічаються навіть частіше, ніж у білій.

Капуста також містить ацетилхолін, який впливає на те, як швидко ми думаємо і як довго ми можемо пам'ятати інформацію. Низький рівень ацетилхоліну проявляється в частій забудькуватості, низькій емоційності та зниженні інтелектуальних здібностей. Дефіцит можна також помітити на шкірі, яка стає сухою.

Враховуйте, капуста у великій кількості може викликати здуття живота, діарею і нудоту. Також обмежити її вживання краще людям із хворобами щитовидної залози, нирок і печінки.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм