8 дієвих способів налаштуватися на роботу після відпустки
Категорія
Стиль життя
Дата публікації

8 дієвих способів налаштуватися на роботу після відпустки

8 дієвих способів налаштуватися на роботу після відпустки
Джерело:  online.ua

Налаштуватися на роботу після відпустки важко кожному. Адже це сильний стрес для організму через різку зміну розпорядку дня. Гід Онлайн зібрав дійсно дієві способи, які допоможуть вам швидко та легко включитися у робочий процес, уникнувши депресії, стресу та занепаду сил.

1. Приведіть себе до ладу

Фото: envato.com

Перед тим, як знову виходити на роботу, постарайтеся добре виспатися. Нормалізуйте свій раціон - замість солодощів та випічки, які містять багато порожніх калорій, перейдіть на салати, свіжі овочі та фрукти, горіхи. Здорове харчування зробить вас більш бадьорим, додасть сил та поліпшить розумові здатності.

За кілька днів до повернення з відпустки у офіс почніть більше гуляти на свіжому повітрі, по можливості робіть фізичні вправи. А ще можно відвідати масажний салон чи басейн. Не зайвою буде й дихальна гімнастика, яка допомагає швидше прийти до тями.

2. Виходьте на роботу посередині тижня

Якщо ви можете обирати час відпустки, розплануйте її так, щоб повернутися на роботу у середу чи четвер. Таким чином ви не встигнете сильно втомитися за два-три дні до вихідних та встигнете адаптуватися до зміни обстановки.

Якщо ви повертаєтеся з курорту, постарайтеся зробити так, щоб між прильотом чи приїздом та виходом на роботу було декілька днів запасу. Це дасть вам можливість відпочити та підготуватися до роботи.

3. Дайте собі час на «розкачку»

Фото: envato.com

В перші дні після відпустки не потрібно братися за всі справи підряд. В першу чергу це стосується тих справ, які потребують високого рівня відповідальності та концентрації уваги. Також постарайтеся уникати важливих зустрічей та укладення угод.

Почніть з нескладних задач – перевірте робочу почту, розберіться з документацією, яка була отримана за час вашої відсутності на роботі, приведіть до ладу робоче місце. Не варто також затримуватися на роботі довше за встановлений час – це не допоможе вирішити задачі, що накопилися, а тільки збільшить втому та роздратування.

4. Складіть план

Щоб подальша робота була більш продуктивною, почати слід зі складення плану задач, які потрібно виконати найближчим часом. Їх можна розсортувати на невідкладні та ті, що мають другорядне значення і можуть зачекати. Під час складення плану розпитайте колег, що вони встигли зробити, доки вас не було на роботі, що помінялося в офісі та які задачі перед ними поставило начальство.

5. Згадайте, за що ви любите свою роботу

Фото: envato.com

Якщо вам подобається ваша робота, але вам все ще важко сконцентруватися на робочому процесі після відпустки, постарайтеся знайти декілька найбільш позитивних моментів, пов’язаних з вашою професійною діяльністю. Це може бути цікавий проєкт, який ви вдало реалізували, ваші, колеги, з якими вам завжди є про що поговорити, або навіть сама дружня атмосфера в офісі.

6. Пийте каву та зелений чай

Щоб не відчувати сонливість впродовж робочого дня, почніть свій ранок з чашечки кави. Кофеїн, що міститься в цьому напої, добре бадьорить та допомагає сконцентрувати увагу. Та зловживати кавою не можна – це може призвести до проблем з серцево-судинною системою. В якості альтернативи каві можна використовувати зелений чай. У зеленому чаї містяться амінокислоти, які підтримують організм у тонусі та надають сил.

7. Періодично відволікайтеся від роботи

Не потрібно сидіти за робочим столом безвилазно, особливо якщо ви тільки повернулися з відпустки. Візьміть собі за правило – кожні півтори-дві години потрібно робити перепочинок Відвідайте колег з других відділів, вийдіть на вулицю подихати свіжим повітрям, розімніться. Легка фізична активність допоможе вам прийти до тями та позбутися сонливості. Також давайте очам відпочити від монітору комп’ютера.

8. Не забувайте про розваги

  Фото: envato.com

Повністю занурюватися у робочий процес, це звісно добре, але якщо ви з перших днів, після виходу з відпустки, забудете про все, окрім роботи, це швидко призведе до емоційного вигоряння. Якщо є така можливість, сходіть з друзями в кафе, ресторан чи кінотеатр. Це підніме вам настрій та допоможе швидше адаптуватися до нового розпорядку. Також не забувайте про свої хобі та захоплення.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм