Чим корисний суп і чи дійсно його потрібно їсти щодня
Категорія
Їжа
Дата публікації

Чим корисний суп і чи дійсно його потрібно їсти щодня

Чим корисний суп і чи дійсно його потрібно їсти щодня
Джерело:  online.ua

Суп дуже корисний і його потрібно обов'язково їсти кожен день. Таке ствердження можна почути від багатьох дієтологів. Та чи так це насправді? Гід Онлайн розібрався, навіщо їсти суп, чим він дійсно корисний та що станеться, якщо повністю відмовитися від цієї страви. 

Для чого треба їсти суп?

Фото: envato.com

Суп сприяє активному виділенню шлункового соку та активізує процес травлення. Він відновлює водно-електролітний баланс, допомагає швидше засвоюватися іншим стравам, а в холодну пору року - зігріває. Ця їжа доволі калорійна (приблизно 138 кал/100 г), тому завдяки супу на обід ви отримаєте необхідний запас енергії для продуктивної роботи до вечора.

Окрім цього, порція супу має великий об’єм, приблизно половину якого займає бульйон. Ця рідина заповнює шлунок, що завадить вам переїсти, коли візьметесь за другу страву. Тому суп варто їсти людям, які хочуть схуднути. А ще, після порції супу шлунок порожніє повільно, тому знову зголоднієте ви точно не скоро.

Чим корисний суп?

Фото: unsplash.com

Включення супу в раціон несе значну користь для нашого організму:

  • У супі містяться овочі, багаті на клітковину, яка є стимулятором перистальтики кишківника. Клітковина сприяє виведенню токсинів з травної системи, позбавляє від запорів, забезпечує нормальну роботу шлунково-кишкового тракту. До того ж, вона приймає участь у метаболізмі холестерину, виводячи його надлишки з організму.

  • Суп дуже поживний, оскільки до його складу входить картопля, крупи та боби. Ці інгредієнти містять багато корисних вуглеводів, що є джерелом енергії для нашого організму.

  • Суп з броколі має в своєму складі особливу органічну речовину, сульфорафан, яка запобігає розвитку онкологічних захворювань прямої кишки та молочних залоз. Цю речовину не руйнує навіть теплова обробка.

  • Суп з курячим м’ясом сприяє зміцненню імунітету та робить організм більш стійким до дії хвороботворних мікроорганізмів у зимовий період.

  • В більшості супів містяться вітаміни груп A, B, E а також мінерали (калій, кальцій, магній, фосфор, залізо), без яких неможлива нормальна робота серцево-судинної та нервової системи. Також ці речовини корисні для м’язів та кісток.

  • До супів часто додають петрушку – джерело вітаміну C (аскорбінова кислота), який посилює імунітет. Також у петрушці міститься велика кількість вітаміну K, який відповідає за згортання крові та допомагає кальцію засвоюватись.

  • Суп також рекомендують вживати людям, що мають знижену секреторну функцію шлунка. Ця страва стимулює утворення шлункового соку, без якого їжа не може повністю перетравитися. Яловичий суп слід їсти людям, які страждають на анемію та хронічний гастрит.

Коли найкраще їсти суп?

Найбільш підходящим часом для того, щоб їсти суп, є обід (в ідеалі до 13:00). Це пояснюється тим, що у наваристих супах містяться складні вуглеводи, які довго перетравлюються.

Ці вуглеводи найкраще отримувати вдень. До того ж, вони забезпечують поступове вивільнення енергії, яка більше всього необхідна організму саме у післяобідній час.

Що буде, якщо ніколи не їсти суп?

Фото: envato.com

Не їсти гарячі перші страви, зокрема суп, шкідливо для здоров’я. Будь-який суп, не важливо, з м'яса він чи з овочів, містить багато корисних для організму речовин – вітамінів A, B, E, а також калію, кальцію, магнію та заліза. Їх нестача може негативно відобразитися на нашому здоров’ї, а в першу чергу постраждає травна система.

Не варто забувати й про те, що бульйон, який є основою будь-якого супу, пом'якшує механічну дію твердої їжі на слизову оболонку шлунково-кишкового тракту.

Клітковина, що міститься в овочах, покращує перистальтику кишківника, завдяки якій усі відходи вчасно виводяться з організму. За відсутності супів є зростає ризик виникнення запорів та здуття. Також відбуватиметься накопичення токсинів в організмі.

Кому не можна їсти суп?

Дієтологи не радять вживати суп на м'ясних бульонах людям з наступними захворюваннями:

  • хвороба дванадцятипалої кишки та виразкова хвороба;

  • запалення шлунка та підвищена кислотність;

  • хвороби серцево-судинної системи (не можна їсти супи, зварені на жирному темному м'ясі).

Також слід відзначити, що грибний суп важко засвоюється. Його не рекомендують вживати дітям до 7 років та людям похилого віку. Солодкі супи, які містять багато цукру, краще не їсти діабетикам, гіпертонікам та людям з надлишковою вагою. Людям, що на дієті, також не слід їсти наваристі та жирні супи.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?