День кави в Україні: якого числа, традиції та цікаві факти про каву
Категорія
Календар Свят
Дата публікації

День кави в Україні: якого числа, традиції та цікаві факти про каву

День кави в Україні: якого числа, традиції та цікаві факти про каву
Джерело:  online.ua

1 жовтня в багатьох країнах світу відзначають День кави. Гід Онлайн розповідає, як святкують День кави в Україні та цікаві факти про напій.

Сьогодні, мабуть, кожен не уявляє свого ранку без кави. Її дійсно можна вважати одним з найпопулярніших напоїв. В Україні перша кав’ярня була відкрита в Кам’янці-Подільському, у кінці 16 сторіччя. А вже в 18 сторіччі слава про напій стала поширюватися по Львову. Нині саме Львів вважають кавовою столицею України.

Коли святкується офіційний День кави?

 Фото: envato.com

Міжнародний день кави святкується щорічно 1 жовтня. Саме така дата була встановлена Міжнародною кавовою організацією. Ідею відзначати свято кави підтримали десятки країн світу, в тому числі й Україна.

До речі в деяких країнах каві присвячені національні свята. Наприклад, в Італії День кави святкують 17 квітня, в Данії - 6 травня, в Бразилії - 24 травня, в Колумбії - 27 червня, у Швейцарії - 28 вересня.

Чому День кави 1 жовтня?

Міжнародний День кави відзначають 1 жовтня тому, що саме у цей період починається збір кавових зерен на плантаціях. Хоча це свято можна було б відзначати й в іншу дату, оскільки цей напій дуже популярний в кожній країні. Щодня у світі споживають близько 3 млрд чашок кави - і ця цифра невпинно зростає.

Але Міжнародна кавова організація вирішила об’єднати виробників кави, барист та просто любителів цього напою. Тому з 2015 року День кави відзначається 1 жовтня. До цього свята приєдналися 77 держав-членів Міжнародної організації кави і десятки кавових асоціацій з усього світу.

Як святкується День кави?

Фото: unsplash.com

  • Італія

У італійців заведено святкувати день кави 17 квітня. Та й назву свято має інше - День еспресо. Кожний італійський заклад приєднується до святкування свята. Кожен заклад презентує яскраву програму святкування: дегустація еспресо, шоу-змагання серед бариста, зниження цін на святковий напій. А дехто навіть роздає листівки, де зазначено історію свята, його мету та інформацію про те, яким має бути справжній еспресо.

До речі, організацією свята займається Національний інститут італійського еспресо. І для того, аби відсвяткувати цей день, заклад має отримати дозвіл від цієї інстанції.

  • Ірландія

У Ірландії існує Національний день кави, святкують його 19 вересня. Адже саме тут був створений славнозвісний напій – кава по-ірландськи.

За легендою у невеличкому портовому містечку Фойнс один з шеф-кухарів вирішив створити такий напій, аби зігріти усіх пасажирів та моряків. Він додав декілька крапель ірландського віскі до кави. Згодом власник одного з барів у Сан-Франциско вирішив повернути до життя легендарний напій. Він змінив форму подачі (обрав скляний стакан на тонкій ніжці) та додав до нього вершки. Так і був створений всім нам відомий напій.

  • Японія

В Японії, як і в Україні, День кави святкують 1 жовтня. Мільйони японців святкують цей день по всій країні. Цікавий факт: саме в Японії пройшло перше свято на честь кави. Зважаючи на те, що кава - один з найпопулярніших напоїв в країні, місцеві заклади створюють цікаві розваги для жителів.

Наприклад, в комплексі Yunessun в цей день організовують найоригінальніший інтерактив – басейн, наповнений кавою. І кожен відвідувач має можливість поплавати в ньому. До речі, 1 жовтня в Японії святкують не лише день кави, а й день традиційного алкогольного напою - саке.

Як святкують День кави в Україні?

  Фото: envato.com

Звичайно, в Україні свято кави ще не розвинуте до таких масштабів, як у інших країнах. У цей день в кав’ярнях по всій країні проводять презентації альтернативних видів кави, деякі заклади проводять дегустації та пропонують святкові знижки.

В деяких містах проходять ярмарки кави та чемпіонати серед бариста. Найяскравіше святкування цього дня проходить у Львові – кавовій столиці України. Щорічно тут проходить кавовий фестиваль на початку жовтня.

Цікаві факти про каву

  • Найбільше кави споживають жителі не Японії чи Бразилії, а, на подив, Фінляндії. Більше 12 кг на одну людину за рік споживають фінляндці. Якщо рахувати чашками, то це приблизно 5 чашок кави на одну людину у день.

  • Перша кав’ярня в світі відкрилася в Турції у місті Стамбул приблизно у 16 столітті.

  • Найдорожчий сорт кави називається Лювак. І відомий він не лише своєю високою ціною, а й методом добування. Існує така тварина - азійський мусанг. І харчується він лише кавовими бобами. Потім його екскременти збирають, очищають кавові зерна та сортують. Вважається, що така кава має особливий шоколадно-карамельний смак.

  • Якщо говорити про кавові зерна, то тут популярність розділюється так: 70% віддають прихильність арабіці, а 30% – робусті.

  • Кава займає другу позицію у рейтингу найбільш продаваних товарів у світі. Обійти каву та зайняти перше місце в рейтингу вдалося лише нафті.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм