День Конституції України 2019: історія і традиції, коли святкується
Категорія
Стиль життя
Дата публікації

День Конституції України 2019: історія і традиції, коли святкується

День Конституції України 2019: історія і традиції, коли святкується
Джерело:  online.ua

День Конституції — свято на честь прийняття головного закону країни. Відзначається на державному рівні і є офіційним вихідним. День Конституції України в 2019 році випадає на п'ятницю, тому після свята українці зможуть відпочивати ще два дні. Так 28 червня 2019 року 23-я річниця прийняття 1-ї Конституції незалежної України.

День Конституції: трохи з історії

На думку багатьох істориків, першою українською конституцією можна назвати Конституцію Орлика, прийняту в 1710 році. У ній були визначені основні права і обов'язки членів Війська. Однак в силу документ так і не вступив.

Що стосується нової конституції, вона приймалася в складних політичних умовах. 24 серпня 1991 Україна була проголошена незалежною державою, але ще протягом 5 років продовжувала користуватися радянської конституцією 1978 року, що не відповідала сучасним вимогам. Основний Закон суверенної держави прийняли в 1996 році. Процес обговорення тривав добу і закінчився 28 червня в 9:18 з результатом «за» в 315 голосів.

Традиції Дня Конституції

Цей день прийнято відзначати з розмахом: по всій країні влаштовуються великі патріотичні заходи — тематичні концерти, ярмарки, творчі виставки, збори, фестивалі. Один з офіційних заходів — вшанування пам'яті Пилипа Орлика, автора вищезгаданого політико-правового проекту, піднесення квітів до його пам'ятника (в столиці він знаходиться на вулиці, що носить його ім'я). Літня погода сприяє відпочинку на природі в колі сім'ї.

28 червня — знаменний день в історії України, коли було закріплено її суверенітет, цілісність території і затверджено права і свободи громадян.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм