Кішка линяє — як врятуватися від шерсті
Категорія
Коти
Дата публікації

Кішка линяє — як врятуватися від шерсті

Кішка линяє — як врятуватися від шерсті
Джерело:  online.ua

Линька кішки може стати справжньою неприємністю для багатьох любителів кішок. У цей період шерсть тварини переслідує всюди і навіть, іноді, стає "приправою" в їжі господарів пухнастиків. Гід Онлайн розповідає, що робити, якщо кішка линяє, і як врятуватися від шерсті.

Чому у кота постійно линяє шерсть?

Фото: unsplash.com

Саме явище линьки абсолютно природне - волосся росте і відмирає, як і у людей. Періодичне посилення линьки двічі на рік пов'язано з адаптацією тварин до мінливих погодних умов.

Домашні кішки, які цілий рік живуть при однаковій температурі, можуть мати однакову втрату шерсті протягом всього року. Взимку, коли повітря сухе від нагрівання, линька може бути особливо неприємною.

Причинами линьки у кішок можуть бути кілька факторів:

 • Дієта

На ступінь випадання шерсті в найбільшою мірою впливає раціон кішки. Муркочущий вихованець - м'ясоїдна тварина, і йому потрібна високоякісна їжа, в основному високоякісне м'ясо.

Корм, підібраний відповідно до потреб кішки, не тільки впливає на стан шерсті. В першу чергу, він поліпшить загальний стан здоров'я кішки. Здорове харчування - це вкладення на роки, красива шерсть - просто приємний бонус.

Харчові інгредієнти, на які варто звернути особливу увагу, - це лляне масло і масло лосося, лляне насіння, м'ясо риби, риб'ячий жир. Також непогано додати в корм лососеве масло або доповнити його вітамінами.

 • Стрес

Багато людей вірять в міфи про кішок  та розглядають їх як стоїчно спокійних істот, що стоять вище всяких мирських справ. Як би не так! І це підтвердить кожна людина, яка хоча б один раз помічала зв'язок між посиленням випадання шерсті у любимця і відвідуванням ветеринара або зміною навколишнього середовища.

Нічого не можна вдіяти з деякими чинниками стресу - в кінцевому підсумку, відмова від ветеринара не зробить позитивного впливу на здоров'я вихованця.

Що ж робити, якщо линька у кота через стрес? Забезпечити кішці комфортні умови життя і можливість безпечно знімати напругу. Маленькі речі, які впливають на благополуччя кішки:

 • розміщення декількох лежанок в різних місцях, щоб, в залежності від настрою, кішка могла відпочивати і спостерігати за своїм оточенням або ховатися в безпечному укритті;

 • іграшки, які дозволяють сточувати кігті і задовольняти мисливські інстинкти - когтеточки, вудки з пір'ям або тунелі з м'ячами.

 • забезпечити постійний доступ до води, їжі і туалету.

Як зменшити линьку у кішки?

 Фото: envato.com

Кішка буде постійно втрачати певну кількість вовни, незалежно від стану її здоров'я і зусиль власника. Однак, є способи зменшити линьку.

Регулярно розчісуйте шерсть. Комбінація з щоденного чищення (наприклад, рукавицею з гумовими наконечниками) і ретельного вичісування підшерстя спеціальним фурмінатором добре працює.

Якщо кішка природним чином втрачає багато вовни, фурмінатор може стати найкращим котячим гаджетом для поліпшення якості життя.

Як врятуватися від шерсті під час линьки кішки?

Фото: unsplash.com

 • Використовуйте білизняні валики і кульки для чищення одягу.

Життя з кішкою часто означає постійну боротьбу за чистий одяг без слідів шерсті. Можна підібрати колір гардероба і інтер'єру квартири до кольору кішки або придбати аксесуари, завдяки яким улюблене вечірнє плаття не буде прикрашено котячої шерстю під час важливої зустрічі.

Рекомендуються валики для чищення одягу, антистатичний пом'якшувач тканин чи спеціальні кульки для прання, так звані ворсовловлювачі.

 • Простий спосіб зменшити кількість шерсті на одязі - це ... постійно ховати речі в шафі.

Багатьом кішкам подобається запах, який відчувається на светрі, залишеному на кріслі. Досить моменту неуважності і кіт влаштує лежанку на улюбленому одязі.

 • Використання антистатичних засобів для чищення та регулярне прибирання пилососом.

Щоб видалити з килима вперту шерсть, рекомендуються спеціальні щітки. Неприпустимо поїдання вовни кішкою. Блювання кішка - це не тільки естетична проблема. Проковтування великої кількості вовни під час котячого вмивання призводить до утворення в травному тракті волосяних клубків - пілобезоарів. Щоб запобігти їх виникненню, варто в профілактичних цілях дати кішці пережовувати траву або включити в меню ласощі для виведення шерсті зі шлунку.

Коли линька кішки - ознака проблеми зі здоров'ям?

Линька, як така, є нормальним явищем і не може бути приводом для занепокоєння. Але існують обставини, коли випадання шерсті є сигналом до того, що слід проконсультуватися з ветеринаром.

Хворобливим симптомом вважається, якщо під час линьки:

 • кішка втрачає вагу;

 • випадання шерсті протікає набагато інтенсивніше, ніж зазвичай;

 • починають з'являтися залисини;

 • загальний стан шерсті значно погіршується;

 • линька йде нерівномірно, вражає тільки певну частину тіла.

У таких випадках причини раптового інтенсивного облисіння можуть бути різними, але завжди потрібна консультація фахівця. Причинами проблеми можуть бути паразити, алергія, стреси, гормональні порушення, а також інші, більш серйозні захворювання.

Життя з кішкою означає, що потрібно змиритися з більш-менш періодичною линькою. Варто пам'ятати, що кожна кішка втрачає різну кількість шерсті, і кожна людина по-різному це переносить. Те, що для однієї людини означає постійне прибирання і боротьбу за вільний від шерсті будинок, для іншого - не проблема. Якщо немає бажання періодично боротися з випаданням шерсті, варто подумати про вибір породи лисої кішки, наприклад, сфінкса або петерболда.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм