Міжнародний день обіймів: як святкують в Україні та цікаві факти про свято
Категорія
Календар Свят
Дата публікації

Міжнародний день обіймів: як святкують в Україні та цікаві факти про свято

Міжнародний день обіймів: як святкують в Україні та цікаві факти про свято
Джерело:  online.ua

21 січня 2022 року Україна святкує Міжнародний день обіймів. Це свято об’єднує сотні тисяч людей по всьому світу і нагадує, що обійми дуже важливі для кожного з нас. Гід Онлайн розповідає про історію створення свята, його сенс та традиції святкування в Україні.

Коли День обіймів у 2022 році?

Фото: envato.com

Міжнародний день обіймів у всьому світі святкують 21 січня. Заснований він був в далекому 1986 році в Америці і мав назву International Hug Day. Не дивлячись на те, що свято зовсім молоде, воно вже встигло отримати тисячі прихильників по всьому світі. Тому і в Україні День обіймів святкують саме 21 січня.

Існує ще один день, який також можна вважати святом обіймів — 4 грудня. Створений він був в 70-х роках минулого сторіччя, але так і не зміг вийти на міжнародний рівень.

Хто придумав свято День обіймів?

Створили День обіймів в США в 1986 році. Вважається, що ініціаторами і засновниками були місцеві студенти і молодь. Їх ідея полягала в тому, щоб дарувати обійми будь-кому, навіть пересічній людині. Але визначити одного конкретного автора важко. Згодом ідея свята прийшлась до смаку молоді з інших країн, поступово свято стало міжнародним.

Дарувати обійми настільки сподобалося в усіх точках планети, а тому й свято прижилося майже повсюду. Тепер до святкування долучаються громадяни багатьох країн, в тому числі і України. Вони використовують цей день, щоб вдосталь наобійматися, подарувати тепло та щастя оточуючим.

В чому сенс Міжнародного дня обіймів?

Фото: freepik.com

Вченні довели, що обійматися — корисно для здоров’я. При регулярних обійманнях в організмі людини стимулюється діяльність ЦНС, підвищується та поліпшується імунітет, виділяється гормон окситоцин. Та й загалом обійми піднімають настрій, дарують посмішку, заряджають позитивом на весь день.

Але ми в сучасному ритмі життя забуваємо про те, що обійми корисні для нашого здоров’я. І для того, щоб нагадати людям про це, і був створений Міжнародний день обіймів. У цей день кожна людина може подарувати обійми всім оточуючим: перехожим на вулиці, друзям, рідним, коханим. Такі обійми допоможуть зняти стрес, подарують гарний настрій та налагодять відносини між двома людьми.

Цікавий факт: психологи рекомендують батькам якомога частіше обіймати своїх дітей, починаючи з самого народження. Адже це допомагає швидше розвиватися як фізично, так і розумово. А от діти, яким батьки в дитинстві мало дарували тепла, любові та обіймів, в майбутньому можуть мати психічні проблеми.

Як святкують День обіймів в Україні?

Фото: freepik.com

В Україні цей день не має статусу офіційного свята, вихідним не виділяється. Святкувати День обіймів розпочали не так давно, тому усталених традицій свята немає. Але це дає гарну можливість створити свої обряди та правила святкування.

Частіше за все до святкування долучається молодь. В цей день вони готують цікаві флешмоби та квести, до яких запрошують всіх бажаючих. Найпоширеніший флешмоб в Україні такий: на картоні, ватмані та саморобних плакатах пишуть короткі фрази, по типу “Хочу обіймів”, “Обійми мене”, “Давай обійматися”, тощо. Потім з цими табличками крокують вулицями міста, пропонуючи “обіймашки” всім, кого зустрінуть. Такі флешмоби дарують лише позитивні емоції і не шкодять нікому.

Але щоб долучитися до дня обіймів, зовсім не обов’язково брати участь в таких флешмобах. Достатньо буде просто обійняти тих, хто оточує вас: дітей, батьків, кохану людину, близьких друзів, рідних. Подаруйте їм тепло і нагадайте, що ви їх любите.

І в завершені нагадаємо, що обійматися корисно в будь-який день року, а не тільки в свято. Бажаємо вам провести Міжнародний день обіймів з теплом та позитивними емоціями. Вітаючи зі святом, подаруйте своїм близьким тепло і щирі обійми.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм