Прикмети на Старий Новий рік 2022 — як привернути гроші та щастя
Категорія
Календар Свят
Дата публікації

Прикмети на Старий Новий рік 2022 — як привернути гроші та щастя

Прикмети на Старий Новий рік 2022 — як привернути гроші та щастя
Джерело:  online.ua

Старий Новий рік — унікальне свято, сповнене родинної атмосфери та веселощів. Гід Онлайн розповідає, як потрібно зустрічати Старий Новий рік 2022, щоб залучити кохання, щастя та гроші - прикмети, ворожіння та заборони на свято.

Старий Новий рік — це свято Нового року, яке святкують за старим стилем. Українці частіше зустрічають цей день в кругу близьких та рідних. Це свято оповите давніми традиціями, ритуалами та дівочими ворожіннями. Також в цей день за народним календарем святкують Маланку та Василів день.

Як зустрічати Старий Новий рік 2022?

Фото: envato.com

Здавна головною традицією святкування Старого Нового року є смачна вечеря. На стіл обов’язково ставлять кутю, страви зі свинини, вареники та м'ясні ковбаски. Та й загалом немає особливих заборон для страв, адже суворий Різдвяний піст вже закінчився.

Друга традиція на Старий Новий рік — це щедрівки. В цей день діти та молодь ходять до сусідів і співають щедрівки. І саме в цей день співають знаменитого “Щедрика”. А колядують, як правило, на Різдво. Щедрують у щедрий вечір, 13 січня, а вже 14 січня зранку посівають.

Ще однією традицією новорічних свят вважають примирення. Краще залишити всі образи в минулому та знайти в собі сили на пробачення близьких.

Що не можна робити на Старий Новий рік?

Фото: envato.com

Старий Новий рік — тепле та сімейне свято. В період новорічних свят заборонено сваритися, дратуватися та негативно висловлюватися в сторону своїх рідних. Ображатися також не варто, адже увесь наступний рік ображатимуть вас.

Друга заборона: виносити сміття. Не варто розбиратися зі сміттям в канун Щедрого вечора. Краще зробити це заздалегідь або вже після закінчення свята.

Не варто давати гроші в борг. Адже за прикметами якщо позичити гроші в період Нового року або Старого Нового року, то увесь наступний рік ви самі опинитеся в великих боргах.

Та й загалом вирішувати фінансові питання, перераховувати гроші, робити важливі інвестиції не рекомендується у період Старого Нового року.

А ще одна цікава заборона стосується посівальників. В день Старого Нового року краще не давати посівальникам гроші, а замінити їх солодощами.

Поганою прикметою є зустріч Старого Нового року в брудному, старому одязі або в темному образі. Краще одягатися в нарядні, світлі луки - можна повторити новорічний наряд, який вдягали на новорічну вечірку.

Як правильно зустрічати Старий Новий рік?

Фото: envato.com

За традиціями, зустрічати Старий Новий рік потрібно у родинному колі. Усі члени родини збираються за одним великим столом і зустрічають свято. Згідно з приказкою “Як Новий рік зустрінеш, так його і проведеш”, святкувати потрібно весело, з душею, без негативних емоцій.

Ще одне правило зустрічі Нового року по-старому — запечене порося та велика кількість страв зі свинини. Так як Василь у народі вважався покровителем цих тварин.

Канун свята — Щедрий вечір або Маланка. Тому господині готують святкові страви, чекаючи на гостей. Обов’язково на столі має бути кутя, адже з давніх давен каша з пшениці, здобрена медом і цукром була символом різдвяних і новорічних свят. А дівчата ввечері ворожать та дізнаються своє майбутнє.

Щоб провести весь наступаючий рік у мирі та злагоді, можна привітати зі святом всіх гостей, пригостити їх смачними стравами з новорічного столу та поспівати щедрівки.

Наступний день, 14 січня — Василів день. В цей день хлопці засівають. А в кінці веселощів за традиціями спалювали дідуха — різдвяний сніп жита. Нині ж роль дідуха виконує прикрашена ялинка, яка в оселі стоїть впродовж всього святкового періоду.

Ворожіння на Старий Новий рік

  Фото: envato.com

Одна з найцікавіших традицій Щедрого вечору — ворожіння. Ці ритуали допомагають дізнатися цікаві факти з майбутнього? а також зрозуміти, хто стане судженим. Ворожили саме в ніч з 13 на 14, адже в народі вважалося, що в цей період вони найбільш правдиві. Ось найцікавіші традиційні ворожіння:

  • За допомогою гребінця: ретельно розчісуйте волосся гребінцем та концентруйтеся на питанні, відповідь на яке хотіли б дізнатися. Потім покладіть гребінець під подушку і лягайте спати. Відповідь на питання прийде уві сні.

  • За допомогою книги: вголос загадайте питання, проговоріть його кілька разів, а потім відкрийте книгу на будь-якій сторінці і прочитайте перше речення. Воно і стане відповіддю на питання.

  • За допомогою імен: попередньо підготуйте багато клаптиків паперу і напишіть на них різні чоловічі імена, а потім розкладіть під подушкою. Перед сном кілька разів проговоріть в голові питання “Хто мій суджений-ряджений?”. Після сну дістаньте перший ліпший клаптик паперу — ім’я на ньому і буде іменем майбутнього чоловіка.

  • За допомогою трьох паличок: три палички різного кольору (червону, синю, білу) кладуть в темну коробку. Потім кожна дівчина витягує по одній паличці. Якщо витягнула червону, то майбутній чоловік буде багатим, білу — з середнім достатком, синю — зовсім бідний.

Щасливого та веселого вам Старого Нового року 2022!

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм