Регдолл — кіт з ідеальним характером, якому немає рівних
Категорія
Коти
Дата публікації

Регдолл — кіт з ідеальним характером, якому немає рівних

Регдолл — кіт з ідеальним характером, якому немає рівних
Джерело:  online.ua

Трохи флегматичний, дуже спокійний, розумний і допитливий. І приголомшливо красивий. У що значить порода регдолл, яка перекладається з англійської як "тряпічна лялька". Онлайн Гід розповідає все, що потрібно знати про породу регдолл - кішок з унікальним характером.

Котів регдолл іноді називають ідеальними, тому що в їх вихованні складно знайти недоліки і труднощі. Вони не конфліктні, доброзичливі і люблять своїх опікунів. Чого ще не вистачає для ідеальної кішки?

Характер кішки регдолл

Фото: unsplash.com

За характером регдолл - дуже доброзичливий і ніжний кіт. Проблем з вихованням не доставляє, не варто очікувати від нього подряпаних меблів чи зламаних квітів.

Регдолл акуратно грає на своїй кігтеточці, вважає за краще не відривати лапи від землі, тому не любить лазити і стрибати. Найбільше він щасливий в компанії господаря, любить ласки.

Незважаючи на це, "тряпічна лялька" - не криклива кішка, вона дуже ніжно нагадує про свою присутність. Її м'яке нявкання дуже солодке. Регдолл-кіт своєю поведінкою нагадує собаку, тому що він дуже близький до свого господаря і охоче з ним проводить час.

Ще він любить грати в компанії своїх домочадців. Не втрачають до цього інтересу і маленькі кошенята, і дорослі вихованці. Безумовно, котячі розвиваючі іграшки знадобляться у вихованні. Завдяки тому, що кіт дуже цікавий, потрібно створити йому сприятливі умови для гри.

Регдолл іноді називають "тряпічною лялькою" тому, що це дослівний переклад назви породи з англійської мови. Хоча, це може здатися дивним ім'ям для кішки, у нього є своє значення. Якщо взяти регдолл на руки, тіло кішки розслабиться і стане схожим на ляльку. До цього звикли власники такої породи кішок, хоча спочатку це може здатися трохи дивним. Ці кішки так люблять, коли їх обіймають, що можна швидко звикнути до їх злегка ексцентричних особливостей.

Регдолл і діти

Фото: envato.com

Регдолли дуже ніжні коти і проявляють неймовірне терпіння до людей. Перебуваючи поруч з господарем, вони не проявляють агресії або іншої тривожноїповедінки під час навчального процесу.

Не знаєте, яку породу кота обрати дитині- регдолли ідеально підходять. Діти можуть залишатися під їх опікою, не доставляючи ніяких проблем. Також важливо, що у кішки-регдолл немає підшерстя, тому відмінно підходить алергікам. У дітей часто зустрічається алергія на кішок, але навіть в цьому випадку можна розглядати кішку цієї породи.

Регдолл-кіт також відмінно підійде для проживання з літніми людьми. Це не жива і темпераментна кішка - щоб бути щасливою, їй найбільше потрібна близькість свого опікуна. Так що, якщо бабуся чи дідусь мріє завести кошеня, можна без побоювань подумати про покупку "тряпічної ляльки".

Регдолл і інші тварини

Регдолл-кіт дуже поступливий, терплячий і безконфліктний. Він прекрасно вписується в компанію інших тварин, як собак, так і кішок. Кот дуже доброзичливий до них, а іноді і підкорений. Кошенята регдолл, вирощені в будинку з іншими домашніми тваринами, легко звикають до своїх товаришів.

Кому підходить порода регдолл?

Фото: envato.com

При описі кішок цієї породи складно знайти недоліки. Це практично ідеальні створіння з прекрасним характером. Кому вони підійдуть найбільше?

Переваги:

 • Регдолл - ніжний і доброзичливий кіт до людей і тварин.

 • Не дуже рухливий, не руйнує квартиру.

 • Дуже розумний, готовий грати з усіма видами іграшок.

 • Прив'язаний до свого опікуна.

 • Підходить для сімей з дітьми, за ним можуть доглядати літні.

 • Підходить для алергіків.

Недоліки:

 • Регдолл не переносить самотність.

 • Цей кіт жадібний.

 • У нього можуть бути схильності до набору ваги

 • Цієї породі характерні кілька хвороб.

Здоров'я регдолла

Регдолли мають тенденцію до розвитку хвороб, характерних для породи. Одна з них - гіпертрофічна кардіоміопатія, захворювання серця, яке може виникнути навіть у дуже маленьких кошенят.

Однак важливо те, що це спадкове захворювання, і його передача майбутнім поколінням кішок може бути обмежена заводниками. Це вагомий аргумент на користь того, щоб розглядати покупку кішки тільки у хорошого, відповідального заводника. Тоді може бути впевненість, що чиясь недбалість не стане причиною хвороб вихованця.

Крім гіпертрофічної кардіоміопатії, "тряпічна лялька" також може мати проблеми з сечовивідної системою, підвищену чутливість шлунка, захворювання ясен.

Скільки живуть регдолли? Середня тривалість життя цієї породи - 15-16 років.

Чим годувати регдолла?

Фото: pixabay.com

Дієта "тропічних ляльок" повинна бути добре збалансованою і відповідати їх природним потребам. Кішки - хижі тварини, а значить, їх слід годувати, в основному, м'ясом.

У випадку з регдоллом це може бути сухий корм з чергуванням з вологим або дієта з природним м'ясом. Добавки можуть бути введені в раціон для підтримки шкіри і шерсті в хорошому стані.

Регдолли - це малорухливі кішки, які не в змозі спалювати багато калорій. Це означає, що деякі з них можуть страждати від зайвої ваги. Тому, не можна перегодовувати вихованця.

Якщо кіт каструвати або кішка стерилізована, потрібно враховувати це при годуванні. Вага кішки є важливим орієнтиром при плануванні харчування і виборі корму.

Догляд за регдоллом

За кішками цієї породи досить легко доглядати. Їх шерсть не плутається і не звалюється в ковтуни. Єдине місце, яке потребує більшої уваги - за вухами. Щоб шерсть кошеняти залишалася в хорошому стані, треба розчісувати її приблизно раз на тиждень.

Пам'ятаючи про те, що "тряпічна лялька" - не дуже активна кішка, значить, що вона не особливо добре сточує власні кігті. З цим регдоллам треба допомагати, акуратно підстригати пазурі.

Історія породи регдолл

Фото: pixels.com

Кішка Регдолл - відносно молода порода. Вона була виведена в 1960-х роках Енн Бейкер, яка була заводником перських кішок.

Регдолли - це суміш трьох цікавих і гідних порід: бурманської, бірманської і перської кішок. Енн Бейкер - засновниця окремої організації під назвою Міжнародна асоціація регдолл-кішок. Сама назва породи було зарезервовано за нею.

Історія кішок Енн Бейкер цікава ще й тим, що після створення породи, почавши свою рекламну кампанію, вона придумала розповідь про вагітну перську кішку. Її, за легендою, повинна була збити машина, але потім вона проявила надзвичайну силу духу і боролася тільки для того, щоб врятувати кошенят в своїй утробі. Саме вона повинна була стати прародителькою "тропічних ляльок", які повинні були бути великими і дуже стійкими.

Однак варто пам'ятати, що характеристики цих кішок говорять про те, що їх здоров'я залишає бажати кращого. Так що історія не відповідає дійсності. Також варто згадати, що заводниця зайшла так далеко в своїх оповіданнях про регдоллів, що в 1970-х роках любителі породи вирішили почати розведення за межами офіційної спільноти любителів регдолл - IRCA.

Великі організації визнали породу в 1960-х і 1970-х рр. І, хоча організація, засновників - IRCA все ще існує, зараз це лише невелика група заводників. У 2005 році закінчилися права IRCA на назву ragdoll, і тепер можна офіційно використовувати її.

Опис породи регдолл

 • Регдолл - кішка середнього розміру.

 • Вага кішки - близько 6 кг, кота - близько 9 кг.

 • Для їх зовнішнього вигляду характерна, в першу чергу, широка грудна кліт і пухнаста шерсть середньої довжини, догляд за якої досить простий.

 • Найбільш поширене і визнане забарвлення - темно-коричневе.

 • Очі регдоллів безумовно заслуговують на увагу. Вони великі, овальні, широко поставлені, дуже ніжні. Вони у цих порід завжди яскраво-сині.

 • Вуха досить великі в підставі, закінчуються чіткими симпатичними пучками.

 • Регдолл має досить сильну і м'язисту структуру тіла, а у дорослої кішки груди такої ж ширини, як і круп.

Цікаві факти про регдоллів

Фото: pixabay.com

 1. Кошенята регдолл на ранніх етапах життя повністю білі. Тільки через кілька днів на їх шерсті з'являються певні мітки.

 2. Ці кішки набувають свого остаточного вигляду лише до 2-3 років життя. Деякі характеристики кошеня зміняться.

 3. Свою остаточну постійну вагу кішка набирає до 4 років, хоча через її низьку активність, вона має тенденцію набирати велику масу тіла.

 4. Кішку назвали "тряпічною лялькою" через одну незвичайну особливість. На руках господаря вона повністю розслабляється, як лялька.

 5. Через надзвичайну відданість людям регдолли були проголошені найдосконалішою з котячих порід. Часто можна знайти таку інформацію в описах цих кішок.

Якщо плануєте завести регдолла в своєму будинку, швидше за все, вын стане вірним другом, який буде щасливий в компанії всіх домочадців, і буде любити сім'ю, незважаючи ні на що.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм