Категорія
ГІД ONLINE.UA
Дата публікації

Середня зарплата в Україні 2024

Джерело:  online.ua
Середня зарплата в Україні 2024

Незважаючи на активні бойові дії, життя в Україні продовжується. Люди працюють, виробництва видають продукцію, а економіка – розвиватиметься. Хоч і куди повільнішими темпами, ніж зазвичай.

Тому на тлі стабільного та вкрай неприємного зростання цін, спостерігається й інший процес – поступове зростання зарплат. Тож зараз ми вам розповімо докладніше про те, якими будуть мінімальна та середня заробітна плата в Україні 2024 року.

Мінімальна зарплата

Саме від цього показника обчислюється бюджет та податки. І в рамках бюджету 2024 року, було встановлено нову мінімальну заробітну плату в Україні на рівні 7100 грн з 1 січня та 8000 з 1 квітня. Крім того, було збільшено прожитковий мінімум – до 2920 грн на одну особу на місяць.

Прогнозована зарплата в Україні 2024

Рік тільки почався, тому ми можемо говорити лише про прогнозовану зарплату. І згідно з постановою Кабміну від 15.12.2023 №1315, на основі макропоказників економічного та соціального розвитку країни, 2024 року прогнозується зростання середньої заробітної плати до 21809 грн. Що з урахуванням планованої інфляції збільшить реальний дохід на 8,5 відсотків. А в наступні роки – ще більше. Також планується зменшення безробіття – від 19,7 до 15 відсотків.

Наскільки це реально? Ну, 2023 року прогнозувалося зростання до 18261 грн. Що не виправдалося. Ще й з урахуванням величезної інфляції в 28,4 відсотка, реальне збільшення відбулося лише на 1,4 %, тобто майже невідчутно. Що, втім, не дивно, адже минулий рік для України був дуже важким.

Яка зараз середня заробітна плата в Україні

Яка зараз середня заробітна плата в Україні
Яка зараз середня заробітна плата в Україні

З прогнозами зрозуміло, але якою є реальна ситуація на даний момент? За даними minfin.com.ua, середня заробітна плата в Україні у 2023 році становила 17176 грн. Тобто – збільшилась на 25 відсотків порівняно з минулим роком. При цьому найменше зростання спостерігалося у сферах освіти, охорони здоров'я та сільському господарстві – десь до 13-14 тисяч. А фактичне зростання, з урахуванням інфляції, становило загалом 6 відсотків.

Середня заробітна плата по областях

Зарплати в Україні і до війни розподілялися не рівномірно, а після того, як виробництва в багатьох областях зазнали серйозних руйнувань, розкид став ще більшим. Та й підраховувати статистику стало менш зручно. Однак за даними work.ua - найбільшого сайту пошуку роботи, ситуація приблизно така.

  • Середня заробітна плата у Києві та області – 21800 грн. Найпопулярніші професії – продавець-консультант, водій, менеджер з продажу, адміністратор. Найбільші зарплати – розробники на С++, тимліди, інженери з телекомунікацій та військові.

  • Середня заробітна плата у Львові та області – 20000 грн. Професії – менеджер з продажу, водій, кухар, консультант, різноробочий, бухгалтер. Найбільші зарплати – військові, водії-міжнародники та рекламники.

  • Середня заробітна плата в Одесі та області – 18 300 грн. Професії продавець-консультант, менеджер з продажу, водій, бухгалтер, бариста. Найбільші зарплати – військові, фінансові директори, керівники відділів продажу та брокери.

  • Середня заробітна плата у Дніпрі та області – 19000 грн. Професії – продавець-консультант, водій, бухгалтер, вантажник та, раптово, слюсар Найбільші зарплати – військові.

  • Середня заробітна плата у Харкові та області – 18000 грн. Професії - продавець-консультант, бухгалтер, водій, вантажник, комірник, адміністратор. Найбільші зарплати – військові.

  • Середня заробітна плата у Полтаві та області – 16000 грн. Професії – продавець-консультант, бариста, різноробочий, касир, бухгалтер. Найбільші зарплати – військові.

Середня заробітна плата у світі

В американських та європейських джерелах розраховують середню зарплату інакше, ніж у нас. Там зазвичай враховуються усі податки, які людині доводиться сплачувати. А це іноді чи не третина загальної суми. Плюс, знову ж таки, вираховують показники в середньому по країні, тоді як у різних регіонах ситуація може відрізнятися досить сильно.

Наводити повний список середніх зарплат ми не будемо, але парочку озвучимо, щоби ви приблизно розуміли загальну ситуацію.

За даними countrycassette.com, середня зарплата в Україні з вирахуванням податків становить трохи більше ніж 387 доларів. Найменша середня заробітна плата в Європі… Щось на рівні Домініканської республіки, Кенії та Марокко. Гірше лише у найбідніших країнах Африки, Центральної та Південно-Східної Азії. На Росії ж, згідно з тими самими даними, середня зарплата – майже 576 доларів, що вивело її на 62 місце у загальному рейтингу. Трохи краще від Індії, Еквадору та Іраку. Але до нормальних країн – дуже далеко. А перші місця рейтингу займають Швейцарія – понад 6 тисяч, Сінгапур – трохи більше як 5 тисяч та США – 4232 долари. Далі розриви зменшуються – близько 3 тисяч у Канаді, 2,9 – у Великій Британії, 2,5 у Франції та Японії. У Польщі, до речі, середня зарплата 1127 доларів.

Але варто враховувати, що абсолютна величина середньої зарплати лише побічно свідчить про рівень життя, оскільки у благополучних країнах вищі й ціни на одяг, товари першої необхідності та, що досі викликає деяке здивування в українців – інтернет.

Висновок

Наскільки достовірними виявляться прогнози кабміну щодо зростання середньої зарплати в Україні 2024 та наступних років – покаже лише час. Адже зараз багато чого залежить не від законів економіки, а від політичних рішень та світової підтримки, над якими продовжують працювати наші дипломати. Тож хто знає, може років через 2 ми поблажливо поглядатимемо на рядок з назвою певної країни на рівні Пакистану з Іраком, де середні зарплати – близько 130 доларів.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?