Що робить 3D-дизайнер і чому він потрапив у список професій майбутнього
Категорія
Освіта в Україні та за кордоном
Дата публікації

Що робить 3D-дизайнер і чому він потрапив у список професій майбутнього

Що робить 3D-дизайнер і чому він потрапив у список професій майбутнього
Джерело:  online.ua

Часто можна почути, що 3D-дизайнер – це професія майбутнього. Чи дійсно це так? Гід Онлайн розібрався, що повинен вміти 3D-дизайнер, наскільки затребуваними є представники цієї професії, які плюси та мінуси має професія, скільки заробляють спеціалісти та де вчитися на 3D-дизайнера.

Що робить 3D-дизайнер?

Фото: pexels.com

3D-дизайнер – це спеціаліст, який працює з 3D-графікою. В його обов’язки входить створення тривимірних об’єктів за допомогою технології CGI (згенеровані на комп’ютері зображення). Така технологія широко використовується у сучасному кінематографі, рекламі, ігровій індустрії, а також при створенні музичних кліпів.

3D-дизайнер займається як моделінгом, так і рендерингом об’єктів, використовуючи спеціальне програмне забезпечення. Тобто, спочатку він створює тривимірну модель сцени та об'єктів у ній, а потім трансформує тривимірні сцени та об'єкти у двомірне зображення. Робота 3D-дизайнера також включає в себе текстуринг, налаштування освітлення, тіней, тощо.

Процес роботи 3D-дизайнера також залежить від того, в якій сфері він працює. Як правило, він складається з таких етапів:

 • отримання ТЗ;

 • уточнення деталей, робота над проєктом;

 • отримання відповіді від замовника з зауваженнями;

 • внесення правок відповідно до вимог замовника.

3D-дизайнери можуть працювати як на фрілансі, та у штаті 3D-студії, що спеціалізується на візуалізації. У першому випадку їм самим потрібно шукати клієнтів та домовлятися з ними, а у другому – ця задача покладається на менеджерів студії.

Які навички потрібні 3D-дизайнеру?

3D-дизайнер має вміти:

 • Працювати з програмами для 3D-моделінга, такими як 3ds Max, Maya, Zbrush, Blender, Houdini, Cinema 4D, Modo, Lightwave 3D, SketchUp та Revit.

 • Уявляти тривимірні об’єкти у просторі, щоб потім перенести їх на комп’ютер.

 • Мати креативність, почуття стилю та художній смак.

 • Правильно вистроювати композицію, робити світлокорекцію та корекцію кольору.

 • Бути відкритим для інновацій та готовим вчитися новим методикам роботи з 3D-зобразженнями.

 • Мати посидючість та високу концентрацію уваги.

 • Бути уважним до найдрібніших деталей.

 • Працювати в команді.

Які переваги та недоліки в роботі 3D-дизайнера?

Фото: pexels.com

До переваг професії 3D-дизайнера можна віднести:

 • Висока заробітна плата. Але щоб отримувати великі гроші за роботу 3D-дизайнером, потрібно досконало освоїти один чи декілька напрямів цієї професії та прикласти для цього чимало зусиль.

 • Велика кількість робочих місць та індивідуальних замовлень. Компаніям, що стрімко розвиваються, завжди потрібні молоді та талановиті фахівці. Також немає проблеми у тому, щоб знайти клієнтів, працюючи на фрілансі.

 • Можливість розкрити свій творчий потенціал. Незважаючи на те, що будь-який проект обмежений певними рамками, замовники часто дають можливість виконавцям вдаватися до творчих імпровізацій.

 • Можливість працювати вдома. У сучасних реаліях більшість графічних студій не змушують своїх співробітників безвилазно сидіти в офісі. Замість цього, 3D-дизайнери можуть працювати у комфортних домашніх умовах за зручним графіком.

Як і будь-яка інша професія, професія 3D-дизайнера має й свої недоліки:

 • Висока конкуренція. Це стосується, скоріше, до 3D-дизайнерів початкового рівня, на навчання яких компаніям потрібно витрачати час та гроші. Значно вигідніше взяти на роботу досвідченого спеціаліста, якому не потрібно нічого «розжовувати».

 • Необхідність постійно навчатися. Технології стрімко розвиваються, з’являється нове програмне забезпечення та нові методи обробки трьохвимірних зображень. Спеціалісту потрібно йти «в ногу» з часом та бути в курсі всіх нових тенденцій.

 • Доволі складне навчання. Оволодіти професією 3D-дизайнера не так просто, як здається. Для цього потрібно мати творчу уяву та запам’ятовувати безліч нюансів роботи з графікою.

Наскільки затребувані 3D-дизайнери?

Професія 3D-дизайнера є одною з найбільш затребуваних на сьогоднішній день – як в Україні, так і в більшості інших країн. Багато індустрій стрімко впроваджують CGI-технології, тому 3D-дизайнер завжди зможе знайти роботу у багатьох сферах. Його послугами можуть скористуватися компанії, що займаються архітектурою, проектуванням та будівництвом.

Не менш затребувані 3D-дизайнери в індустрії розваг. Такі спеціалісти працюють в компаніях, що спеціалізуються на розробці відеоігор та програм. Те саме можна сказати про сферу мультиплікації та анімації, а також кіноіндустрії. Без 3D-дизайну неможливий розвиток науки та промисловості, яким 3D-графіка дозволила прискорити процес роботи.

Де вчитися на 3D-дизайнера?

Отримати базові навички 3D-дизайну можна на архітектурних чи будівельних факультетах українських вузів. Але потрібно враховувати той факт, що ця спеціальність має багато відгалужень. І якщо ви хочете стати вузькоспеціалізованим спеціалістом в якомусь окремому напрямі 3D-дизайну, має сенс записатися на курси. Більшість таких курсів проходять в онлайн-режимі.

Скільки заробляє 3D-дизайнер?

Фото: pexels.com

3D-дизайнер — це високооплачувана та затребувана спеціальність. У середньому 3D-дизайнери в Україні заробляють 22-25 тисяч грн на місяць. Звісно, зарплата залежить від навичок спеціаліста, його майстерності, а також досвіду.

Так, наприклад, «тімліди» або «ментори», які досягли вершин у своїй професії, мають величезний досвід та можуть навчати менш досвідчених 3D-дизайнерів, отримують 40000 грн. та навіть більше.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм