Що таке гостінг і чому всі про нього говорять
Категорія
Стиль життя
Дата публікації

Що таке гостінг і чому всі про нього говорять

Що таке гостінг і чому всі про нього говорять
Джерело:  online.ua

Гостінг – термін достатньо новий. Перше офіційне його трактування з’явилося у 2015 році. Тим часом це явище стає дедалі розповсюдженим – люди, без якихось на те причин, розривають соціальні контакти, відмовляються від подальшого спілкування з рідним та близькими, «зникають з радарів» на роботі. Гід Онлайн розібрався, що таке гостінг та як не стати його жертвою.

Що таке гостінг?

Фото: pexels.com

Гостінгом (від англ. ghost – привид) називається явище, коли людина різко перестає спілкуватися зі своїми родичами, знайомими чи роботодавцями, не даючи при цьому ніяких пояснень. Людина перестає відповідати на телефонні дзвінки, повідомлення у месенджерах, уникає особистих зустрічей.

Сприяє розповсюдженню такого явища, як гостінг, масове впровадження новітніх технологій комунікацій. Адже зараз припинити з кимось спілкуватися дуже просто – достатньо заблокувати людину у соціальних мережах та додати до чорного списку її номер у смартфоні.

Найпоширенішим гостінг став серед представників покоління міленіалів. Фахівці стверджують, що саме для молоді така поведінка найбільш характерна. Та варто зазначити, що з часом моду на «раптове зникнення» перейняли люди різних вікових категорій та з різним соціальним статусом.

В яких сферах життя зустрічається гостінг?

Фото: envato.com

Гостінг може стосуватися як романтичних відносин, так і дружби, або навіть професійної сфери. В якості прикладу можна привести випадок, коли ви почали зустрічатися з людиною, обмінялися номерами телефонів, додали одне одного у соціальних мережах, і все, здавалося б, йде добре, проте несподівано ця людина видаляє вас відусюди та перестає виходити на зв’язок.

Подібні ситуації трапляються і з друзями, особливо якщо ви познайомилися нещодавно, і у вас ще не має спільних знайомих, ви мало один про одного знаєте. Ще вчора ви обговорювали спільну поїздку на екскурсію під час відпустки, сидячи в кафе за келихом пива, а сьогодні ваш співбесідник вас ігнорує. Буває таке, що навіть діти раптово припиняють спілкування з батьками, і дають про себе знати лише через декілька років.

Нерідко стикаються з гостінгом й менеджери з набору персоналу. Причому випадки бувають різні. Іноді людина вдало проходить співбесіду, обіцяє з’явитися на робочому місці в призначений час і, не пояснюючи причин, цього не робить. Може трапитися навіть така ситуація, коли працівник, що вже встиг оформитися та пропрацювати якійсь час, раптом зникає, залишивши у своєму кабінеті особисті речі.

Причини гостінгу відрізняються в залежності від конкретної ситуації та людини, але можна виділити декілька основних факторів:

  • Банальний егоїзм. Людина вважає подальше спілкування з вами безглуздою тратою свого часу, а на пояснення причин розриву вона просто не бажає даремно тратити свої сили та нерви. Такі люди не люблять виясняти відносини та комусь щось доводити, адже набагато простіше піти від проблеми, чим вирішувати її.

  • Страх прив’язатися до людини. Існує категорія невпевнених у собі людей, які остерігаються близьких стосунків. Така проблема може бути пов’язана з дитячими чи підлітковими комплексами, нездоровими стосунками у сім’ї, постійною критикою від оточуючих.

  • Небажання ранити свого партнера. Якщо першій категорії людей з цього списку чхати на чиїсь почуття, то існують й такі люди, які вважають, що раптовий розрив принесе менше душевних страждань їх другу чи другій половинці, аніж болісний прощальний діалог.

  • Уникнення відповідальності. З появою сучасних технологій зв’язку розірвати діалог стало набагато простіше. Можна наговорити людині будь-якої нісенітниці та образити її грубими словами, після чого натиснути кнопку «заблокувати» та благополучно все забути.

Як правильно реагувати і відповідати на гостінг?

Фото: pexels.com

Перше, що потрібно, якщо ви стали жертвою гостінгу – ні в якому разі не звинувачуйте себе у руйнуванні відносин чи дружби. Не потрібно займатися аналізом ваших відносин, вишукувати, де і коли ви сказали неправильне слово, і т.д. Винуватець в даному випадку лише той, хто вирішив зникнути, не пояснюючи причин своєї поведінки.

Також не слід поновлювати спілкування з гостером, якщо він несподівано знову вийде з вами на зв’язок. Ви повинні розуміти, що якщо людина вже вчинила з вами таким чином, дуже висока ймовірність, що вона вчинить так вдруге. Не варто давати другого шансу через декілька років після несподіваного розставання.

Якщо вам все ж таки довелося зіштовхнутися з гостінгом, продовжуйте свій життєвий шлях, та забудьте про цю людину. Не слід розчаровуватися в людях та остерігатися нових стосунків чи просто знайомств. Ситуація, що сталася, має стати для вас досвідом. Неприємним, але досвідом.

Покладайтесь на свою інтуїцію. Якщо ви нещодавно познайомилися з людиною, а вона вже почала себе поводити дивно, іноді пропадає на декілька днів, це може свідчити про те, що невдовзі ваш партнер зникне назавжди. Не потрібно шукати виправдання його поведінці, краще самі перервіть це спілкування поки не пізно.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм