Що таке VIN-код авто та як його розшифрувати
Категорія
Авто-мото
Дата публікації

Що таке VIN-код авто та як його розшифрувати

Що таке VIN-код авто та як його розшифрувати
Джерело:  online.ua

Кожен автомобіль має свій унікальний ідентифікаційний номер – VIN-код. В ньому вказані ключові характеристики транспортного засобу та інформація про його виробника. VIN-код необхідний для проведення операцій з документами – продажу авто, оформлення нового власника, тощо. Гід Онлайн розповідає, що таке VIN-код авто, як його розшифрувати та перевірити машину.

Як прочитати VIN код на автомобіль?

Фото: envato.com

VIN-код авто складається з 17 символів. В ньому містяться цифрові та літерні умовні позначення. Кожен з цих символів несе інформацію про ту чи іншу характеристику автомобіля – країну та завод, де авто було виготовлене, дату випуску, технічні характеристики тощо.

Перші три символи коду, WMI (World Manufacturers Identification), означають світовий індекс виробника. У другій частині, VDS (Vehicle Description Section), розміщений опис параметрів транспорту. Вона знаходиться у проміжку з 4 по 9 символи номера. Остання частина, VIS (Vehicle Identification Section), слугує саме для ідентифікації конкретного авто. Вона займає проміжок з 10 по 17 символ номеру.

Як розшифровується VIN-код?

Кожна з трьох частин VIN-код має своє розшифрування. Так, на міжнародному ідентифікаційному коді виробника WMI перша літера або цифра – це географічна зона. Літери від A до H відповідають Африці, от J до R – Азії, від S до Z – Європі, цифри від 1 до 5 – Північній Америці, від 6 до 7 – Океанії, від 8 до 9 – Південній Америці.

Другий символ коду означає вже певну країну. Для зручності ідентифікації за кожною конкретною країною закріплене поєднання першої та другої цифри коду. В якості прикладу, комбінацією JA-JT позначається Японія, комбінація NL-NR відповідає Туреччині, SA-SM – Велика Британія, 4A-40 – США, і т.д.

Не дивлячись на те, що всі параметри чітко прописані в стандарті, позначення закріплене за країною-виробником використовується не у всіх випадках. Так, наприклад, машини, випущені європейським відділенням General Motors, головний офіс якого знаходиться в Німеччині, маркуються як W0 незалежно від країни, де відбувається виробництво (Німеччина, Іспанія, Великобританія, Бельгія або Польща).

Третій символ надає виробнику національна організація. У ньому також можу бути зашифрований тип транспортного засобу чи завод, на якому відбувається виробництво автомобілів. Наприклад цифра 1 відповідає американському виробнику Chevrolet, F – це марка Ferrari, O – Opel, XTT – УАЗ, тощо. Цифра 9 означає, що виробник випускає менше 500 авто за рік.

Друга частина VIN-коду – це дескриптор автомобіля (VDS). П’ять символів цієї частини коду відповідають за тип транспортного засобу та його характеристики:

 • модельна лінія;

 • тип кузова;

 • тип двигуна;

 • положення рульового колеса;

 • система живлення та тип трансмісії;

 • привід (повний, передній, задній).

Кожний виробник має унікальний набір параметрів та використовує їх у своїй послідовності. Також слід додати, що дев’ята цифра чи літера використовується американськими та китайськими виробниками (а також для експортних авто у США) у якості контрольної позначки, що захищає від перебивання номеру.

Остання, третя частина VIN-коду (VIS) – це 8 символів, причому останні 4 символи обов'язково мають бути у вигляді цифр. При цьому інформація щодо року випуску моделі та завод, де виробляється авто, не має жорсткої стандартизаціє і а є рекомендаційною. Деякі виробники, наприклад Renault, Mercedes-Benz та Toyota, рік випуску моделі у VIN-коді взагалі не вказують. Для цього використовується спеціальна табличка на кузові.

Де можна подивитись VIN-код авто?

Фото: envato.com

Ідентифікаційні номери наносяться методом вибивання на нероз'ємні частини кузова або шасі, а також на спеціально виготовлені номерні таблички (шильдики). Частіше всього VIN-код можна знайти:

 • на рамі передніх дверей (в основному з боку водія);

 • на щитку біля вітрового скла;

 • на самому двигуні;

 • на перегородці теплоізоляції;

 • на внутрішній частині лівого колеса;

 • на кермі або кермовий колонці;

 • на кронштейні, що підтримує радіатор.

VIN-код також обов’язково вноситься до паспорту на транспортний засіб, та у свідоцтво про його реєстрацію, у гарантійний талон техогляду, а також у страховий поліс на авто.

Де вказано він-код авто в техпаспорті?

Знайти VIN-код у технічному паспорті можна під визначенням «номер шасі, кузова, та рами» (vehicle identification number). Якщо цієї інформації у техпаспорті за якихось причин немає, необхідно легалізувати такий автомобіль – нанести символи, яких не вистачає на відповідні деталі. Перед цим, звичайно, потрібно провести експертизу, яка коштуватиме у середньому 3-5 тисяч гривень (розраховується в індивідуальному порядку).

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм