Шотландська висловуха кішка — все, що потрібно знати про породу
Категорія
Коти
Дата публікації

Шотландська висловуха кішка — все, що потрібно знати про породу

Шотландська висловуха кішка — все, що потрібно знати про породу
Джерело:  online.ua

Серед величезного різноманіття порід котів своєю красою і величчю особливо привертає увагу людей шотландська висловуха кішка. Ці милі тварини просто зачаровують дорослих і приводять у захват дітей. Головна особливість таких котиків - опущені (притиснуті до голови) вушка, що робить ще більш зворушливим вираз їх мордочок, який з віком не змінюється. Гід Онлайн розповідає, в чому особливість і який характер у шотландських висловухих кішок.

Шотландська висловуха кішка - особливості породи

Фото: envato.com

Шотландська висловуха або в перекладі з англ. "Скоттиш-фолд" - порода кішок з яскраво вираженими очима, коротким і широким носом, загнутими вниз вухами.

  • Ці тварини досить великі за своїми розмірами. Дорослі особини можуть виростати до 12 кг. Але середня вага здорової тварини становить приблизно 6 кг.

  • Тіло міцне, гармонійне.

  • Ще однією особливістю шотландця прийнято вважати витончений хвіст. Він товстий біля основи і звужується до кінчика, рухливий. Чим довше хвіст, тим вище оцінку тварина отримає на виставці.

  • Ноги довгі, з потужними круглими лапами, які нагадують лапу тигра.

  • Шерсть м'яка, плюшева, при правильному догляді - блискуча.

Історія походження породи шотландська висловуха

Фото: unsplash.com

Порода виникла завдяки випадку, а саме - генної мутації, яка трапилася у кошенят, народжених на фермі в шотландському графстві Пертшир в 1961 році. Спочатку загнуті вушка вважали дефектом, так як цю особливість брали за ознака глухоти. Тільки потім помилку визнали, і сьогодні ця порода гідно є однією з найпопулярніших в світі.

Важливо відзначити один факт, особливо корисний для заводчиків цієї породи: кота і кішку скоттиш-фолд ні в якому разі не можна схрещувати один з одним, так як у потомства можуть виникнути проблеми з кістками. Найбільш придатними для них партнерами будуть скоттиш-страйт (шотландські кішки з прямостоячими вухами).

Характер шотландської висловухої кішки

Фото: envato.com

Особливу увагу варто приділити розповіді про характері й поведінці цих тварин. Відданіших, дбайливіших і більш «домашніх», ніж ці котики, мабуть, важко знайти. Вони можуть стати як кращим другом дорослому, так і нянькою малюкові.

Відомі випадки, коли кіт-шотландець забирався до немовля в ліжечко і знаходився там до тих пір, поки дитина не засинала. Переконавшись, що свою місію він виконав, кіт вистрибував з ліжечка і віддалявся з приміщення. Ця особливість не може не порадувати щасливих батьків!

Шотландці не можуть довго бути на самоті. Кішка обов'язково прийде туди, де знаходиться господар, і тільки поруч з ним засне. З шотландцем вдома можна сміливо не ставити будильник: вихованець звикає до людського розпорядку і прокидається, як правило, разом з господарем, а іноді й раніше. Повірте, якщо люди ще сплять, але кіт знає, що їм пора вставати, він знайде спосіб ласкаво і ненав'язливо розбудити свою сім'ю.

Те ж саме, якщо захоче їсти: не буде довгих і дратівливих котячих криків. Кіт просто підійде, потреться по ногах і попрямує туди, де знаходиться його миска. За котячої логіці, господар повинен послідувати за ним.

Приємне доповнення: кошенята-шотландці швидко привчаються до лотка і чудово піддаються дресируванню. Немає жодної причини їх не любити!

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм