Мейн-кун — особливості породи, виховання і догляд
Категорія
Коти
Дата публікації

Мейн-кун — особливості породи, виховання і догляд

Мейн-кун — особливості породи, виховання і догляд
Джерело:  online.ua

Велика американська кішка з потужним зовнішнім виглядом полюбилася в багатьох сім'ях. Мейн-куни незважаючи на свою загрозливу стать швидко завойовують любов дітей і дорослих. Вони стають відданими друзями і справжньою віддушиною після напруженого робочого дня. Онлайн Гід розповідає все, що потрібно знати про породу мейн-кун і кому варто завести таке кошеня.

Історія породи мейн-кун

Фото: unsplash.com

Походження Кунів, за однією з версій, відбулося шляхом схрещування кішок з єнотами, про що свідчить переклад назви породи, але звичайно легенда залишилася легендою. Також існує думка, що поява пухнастиків - заслуга Марії Антуанетти.

Заводчики США наполягають на тому, що гладкошерсті тварини влаштувалися в Америці давно, але пізніше були схрещені з довгошерстими «переселенцями» зі Старого Світу. Обстановка була на стільки вдала, що з'явився новий різновид великих і пухнастих кішок, відомих як Мейн-кун.

Особливості та характер породи мейн-кун

Фото: envato.com

Аборигенна порода США - велетень в світі кішок. Висота тварини в холці може досягати 41 см, а вага варіює в межах 4 - 12 кг в залежності від статі. Самці породи досить великі, але не дивлячись на габарити, жваві і грайливі.

Куни, як і більшість інших порід живуть до 15 років. За період життя вони встигають стати членами сім'ї. Тварина не конфліктує з іншими вихованцями і не виявляє агресії до дітей. Дорослі - менш активні, вони ліниво вилежуються на будь-яких зручних горизонтальних поверхнях.

Мейн-куни - чутливі до настрою людини. У кішок породи дуже розвинений інтелект. Вони відмінні стратеги і добре знають, коли в ході гри знайти місце відпочинку.

За характером тварини добродушні, не злопам'ятні. Їх по праву можна назвати м'яким і пухнастим антистресом, оскільки вони інтуїтивно відчувають, коли господар потребує хвилин ніжності.

Чим хворіють мейн-куни?

Фото: unsplash.com

Мейн-куни справжні богатирі не тільки зовні. Вони мають відмінне здоров'я і створюють не багато клопоту господарям. Схильність до хвороб у тварин породи не надто відрізняється від інших. Куни наділені міцним імунітетом і їм легше вдається справлятися з патологіями.

Кішки схильні до наступних хвороб:

  • дисплазія кульшового суглоба,

  • кардіоміопатія,

  • полікістоз,

  • спинальная м'язова атрофія.

Слабким місцем кішок породи мейн-кун вважають дерматологічні проблеми: пересушена шкіру, абсцеси, залисини. Шерсть тварин не вибаглива, але все ж потребує догляду.

Як доглядати за мейн-кунами?

Фото: envato.com

Мейн-куни комфортно живуть в приватному будинку або в передмісті, але варто зауважити, що порода не вибаглива і цілком нормально пристосовується до умов квартири.

Щоб забезпечити повний моціон, кішок вигулюють на шлейці або забезпечують вихованця ігровим комплексом, з урахуванням габаритів тварини.

Куни добре доглядають за своєю шерстю самостійно, але стандартна процедура розчісування бочків і живота, повинна здійснюватися хоч двічі на тиждень. Важливо виключити утворення ковтунів.

Оскільки коти породи люблять водні процедури, один раз на місяць слід проводити ритуал купання. Щотижня кунам підрізають пазурі і протирають м'якою серветкою вуха.

Чим годувати мейн-куна?

Фото: envato.com

Гігантські мейн-куни люблять поїсти і раціон їх складається переважно з білкової їжі, але варто відзначити, що вихованці не вибагливі. Їм до смаку як сухі, так і вологі корми преміум-класу.

Не можна годувати кунів:

  • дрібними трубчастими кістками,

  • свининою,

  • картоплею,

  • стравами з сіллю або цукром.

Тварині слід часто міняти воду і стежити щоб вона завжди була в мисці. Підбір посуду схиляється на користь скла, так як пластик часто є причиною алергічних висипань.

Якщо вибір припав на кошеня породи мейн-кун, то варто звернути увагу на поведінку мами малюка. Велика ймовірність, що вихованець більшою мірою почерпне її звички і темперамент. Активний малюк-кун стане кращим другом дитині і дорослому.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм