Техогляд авто в Україні по новим правилам 2021 – до чого готуватися водіям
Категорія
Авто-мото
Дата публікації

Техогляд авто в Україні по новим правилам 2021 – до чого готуватися водіям

Техогляд авто в Україні по новим правилам 2021 – до чого готуватися водіям
Джерело:  online.ua

У зв’язку з великою кількістю аварій на дорогах, Мінінфраструктури підготувало законопроєкт, за яким всі транспортні засоби, що їздять дорогами загального користування, мають проходити техогляд. Гід Онлайн розібрався з новими правилами та розповідає, хто має проходити техогляд, який порядок проходження ТО, які документи потрібно підготувати для ТО та які штрафи загрожують тим, хто не пройде ТО.

Новий техогляд 2021 - хто має пройти

Фото: envato.com

Пройти техогляд мають всі авто, які не проходили обов’язковий огляд раніше. Для прикладу, легкові авто мають проходити огляд раз в два роки, таксі – один раз на рік, а автобуси – двічі на рік. До того ж всі машини, які були привезені з-за кордону, мають пройти техогляд в 2021 році.

Не мають проходити техогляд транспортні засоби, що не їздять по дорогах загального використання, транспорт, який їздить зі швидкістю до 25 км/годину, та транспортні засоби, ємність двигуна якого не перевищує 125 куб.см.

Обов’язково пройти техогляд також мають транспортні засоби, які:

  • Були перереєстровані (огляд потрібно пройти протягом 10 днів)

  • Авто після ДТП

  • Після придорожньої перевірки були знайдені серйозні проблеми чи несправності.

Штраф за прострокований техогляд авто

Якщо володар авто не пройде техогляд вчасно, є загроза отримати немаленький штраф. Перший штраф становитиме 3400 грн, та після нього обов’язково потрібно буде пройти огляд.

Якщо ж водій після першого штрафу так і не пройшов огляд, є загроза отримати другий штраф, набагато дорожчий. Сумма повторного штрафу становить 17400 грн.

Де проходити техогляд та яка його вартість

 Фото: envato.com

Проходити техогляд потрібно в сертифікованих центрах, які мають акредитацію. До того ж за новими правилами, спеціалісти, які проводять техогляд, обов’язково мають фіксувати все на камеру. На відео має бути чітко зафіксований номер автомобіля, а також увесь процес перевірки авто.

Вартість техогляду залежить від типу автомобіля та компанії, де ви вирішили проходити ТО. Зазвичай ціни стартують від 1000 грн за легкові авто та від 1500 грн за грузові автомобілі.

Для того, аби пройти контроль транспортного засобу, водій (володар авто) має підготувати такі документи:

  • документ, що підтверджує особистість, наприклад – паспорт;

  • свідоцтво про реєстрацію транспорту;

  • довіреність на право проходження техогляду.

Що перевіряють під час техогляду в Україні?

В Законі України “Про дорожній рух” є перелік систем, які будуть перевірятися на техогляді. До них відносяться:

  • система гальмівного і рульового керування,

  • шини та колеса,

  • газобалонне обладнання,

  • зовнішні світлові прилади та інші частини.

До того ж на огляді звертають увагу на зовнішні дефекти авто, справність склоомивачів, цілісність лобового скла та укомплектованість машини аптечкою і вогнегасником.

Тому перед ТО потрібно попередньо підготувати авто. Перевірте, щоб транспорт відповідав всім реєстраційним документам, не мав жодних зовнішніх дефектів. Перевірте, як працює гальмівна система, чи немає збоїв у її роботі. Зверніть увагу на покришки (вони мають бути однакового розміру).

Перевірте транспортний засіб згідно усіх інструкцій експлуатації. Перед оглядом простежте, щоб машина була чистою, а краще відвідайте автомийку.

Не варто боятися техогляду в Україні в 2021 році. Головне – вчасно його пройти, аби не отримати штраф.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм