Вербна неділя 2020 - прикмети і що не можна робити в цей день
Категорія
Календар Свят
Дата публікації

Вербна неділя 2020 - прикмети і що не можна робити в цей день

Вербна неділя 2020 - прикмети і що не можна робити в цей день
Джерело:  online.ua

У 2020 році Вербну неділю випадає на 12 квітня - останню неділю перед Великоднем, який цього року відзначають 19 квітня. Це свято знаменує собою день Входу Господнього в Єрусалим і останнє велике чудо, яке зробив Ісус Христос перед розп'яттям. Як відзначатимуть Вербну неділю в Україні в умовах карантину, що не можна робити в цей день, прикмети свята - читайте в матеріалі ONLINE.UA.

Вербна неділя 2020 і карантин - як будемо відзначати свято

У Вербну неділю християни шанують вступ Христа на шлях хресних страждань і символізує визнання Сина Божого месією, Спасителем. Згідно описаним в Євангеліє подій, саме в цей день Ісус в'їхав на віслюку в святе місто Єрусалим. Місцеві жителі зустрічали його як рятівника пальмовими гілками. Оскільки в наших широтах пальми не ростуть, їх замінили на гілочки верби з бруньками ( "котиками") - це дерево з початком весни першим розпускає свої бруньки, тому і стало символом свята.

За традицією, у Вербну неділю віруючі вітають один одного зі святом, а також відвідують церковну службу, де святять гілочки верби - вважається, що вони дарують здоров'я і захищають від хвороб і невдач. Освячені гілки верби слід зберігати в будинку цілий рік.

Як буде проходити богослужіння на Вербну неділю у 2020 році? У ПЦУ і УПЦ МП пояснили, що карантин не забороняє богослужіння - вони будуть проходити, але без парафіян. На службі буде присутній мінімум осіб - кілька людей хору, кілька священиків і люди, які будуть вести відеотрансляцію. Предстоятелі українських церков звернулися до українців із закликом дотримуватися карантину по коронавірусу, так як в нинішній ситуації це єдиний спосіб захиститися від небезпечної інфекції.

Вербна неділя 2020 - що не можна робити в цей день

У Вербну неділю заборонений будь-який фізичний труд - цей день варто присвятити духовному розвитку і підготлвці до суворого Страсного тижня. Не можна прибирати, прати, готувати, шити, влаштовувати гучні веселощі, лаятися, сваритися і думати про погане. Також існує повір'я, згідно з яким у Вербну неділю не можна розчісувати волосся - можна заплутати долю.

У цей день християни прикрашають свої прибрані будинки першими весняними квітами - вони символізують непорочність і нове життя. Увечері збираються за тихою сімейною вечерею, дотримуючись усіх правил Великого посту - на стіл краще поставити пісну випічку, каші і страви з риби або морепродуктів. Дозволено вживання невеликої кількості вина.

Вербна неділя 2020 - прикмети

  • Тепла погода на Вербну неділю - влітку буде великий врожай фруктів.

  • Сильний вітер - до холодного літа.

  • Ударив мороз - рік принесе багато пшениці.

  • Якщо на Вербну неділю пересадити кімнатну рослину, то вона буде добре рости і принесе удачу.

  • У Вербну неділю незаміжнім дівчатам потрібно думати про кохану людину - до вечора або на наступний день суджений обов'язково дасть про себе знати.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, коли Благовіщення у 2020 році, прикмети і заборони цього свята і як його будуть відзначати в Україні в умовах карантину.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм