Купівля житла під час війни: особливості та ризики
Категорія
Прес-релізи
Дата публікації

Купівля житла під час війни: особливості та ризики

Купівля житла під час війни: особливості та ризики
Джерело:  online.ua

Війна змінилася життя багатьох українців. Одне з найбільш хвилюючих питань, яке виникло у зв'язку з агресивними військовими діями на території України – купівля житла та вкладення грошей у нерухомість. Особливий інтерес із цієї позиції викликає новобудова Одеський бульвар, розташований у Київській області. Здачу заплановано на 2023 рік, а докладну інформацію можна отримати на сайті компанії ДОМ.РІА.

Що робити тим, хто вже запланував купити квартиру в новобудові, з якими ризиками можуть бути пов'язані такі дії та у яких випадках від придбання краще відмовитись – розберемося далі.

Купівля житла в умовах війни: що змінилося і чи потрібно ризикувати

Купівля житла під час воєнних дій може спричинити його втрату. Це факт, який важко оскаржити. Експерти з нерухомості рекомендують людям, що залишилися без житла, але з фінансовою подушкою безпеки, не витрачати гроші на оренду, а підбирати квартиру для покупки. Однак робити це потрібно правильно.

Приймаючи рішення про купівлю квартири, важливо враховувати обмеження, які виникли у зв'язку із запровадженням воєнного стану:

  • заборона продажу житла на підставі довіреності;

  • купівля-продаж лише на не окупованих територіях;

  • заборона вносити нерухомість до статутного капіталу юридичних осіб.

Не менш важливо і те, що не всі забудовники можуть продовжувати роботи в умовах війни, а лише ті, які мають відповідні запаси матеріалів та можливість (об'єкт розташований поза зоною бойових дій). У нинішній ситуації при затримці та несвоєчасній здачі об'єкта в експлуатацію забудовник не зобов'язаний виплачувати компенсації інвесторам, оскільки він діє в умовах форс-мажорних обставин.

Ціни на житло в Україні: тенденції та очікування

В даний час пропозицій на ринку нерухомості небагато. Це пов'язано насамперед із відсутністю можливості у забудовників продовжувати роботи. Причиною такого становища є активні бойові дії або фінансові складнощі, пов'язані зі зростанням цін на матеріали. У кожному з цих випадків забудовники змушені зупиняти роботу.

Експерти зазначають, що зростання цін на купівлю житла у 2022 році не передбачається. Незважаючи на те, що багато громадян України втратили свої будинки, купівельна спроможність українців значно знизилася – купити житло сьогодні можуть небагато. За наявності бажання та можливості отримати квартиру у власність, краще вибирати регіони, в яких ймовірність руйнування будинку через військові дії невелика.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм