Лактаційний криз – коли настає і як запобігти
Категорія
Онлайн Гід для Мам
Дата публікації

Лактаційний криз – коли настає і як запобігти

Лактаційний криз – коли настає і як запобігти
Джерело:  online.ua

У годуючих жінок є фізіологічно нормальним процес адаптації організму до потреб вироблення молока для немовляти. У певні моменти може виникати нестача грудного молока - це лактаційний криз. Онлайн Гід для Мам ділиться рекомендаціями педіатрів, як пережити лактаційний криз і зберегти грудне вигодовування.

Раптова нестача грудного молока викликає тривогу, а іноді і паніку у годуючих мам. Деякі жінки готові відразу припинити грудне вигодовування й перевести дитину на штучне годування. Але лактаційний криз носить тимчасовий характер, і при правильних діях жінки шанси на відновлення грудного вигодовування і навіть збільшення обсягу молока дуже високі.

Коли і чому виникає лактаційний криз?

Фото: unsplash.com

Організм кожної жінки індивідуальний, тому деякі матері стикаються з тимчасовою нестачею молока часто, інші взагалі не помічають змін у лактації. Лактаційний криз часто доводиться на період 3 - 6 тижнів, 3 місяців, 6 місяців і 1 року життя дитини.

Можна виділити кілька основних причин зниження лактації:

  • збільшення потреби дитини, як наслідок стрибка зростання, розвитку, збільшення рухової активності малечі;

  • втома, моральне і фізичне виснаження матері (недосипання, погане харчування, депресія);

  • неправильна організація годування немовляти (рідкі прикладання до грудей, тривалий період між годуваннями, догодовування).

При недостатньому харчуванні у немовляти природно починаються капризи. Дитина довго смокче груди, дратується, залишається голодним після годувань, неспокійно і недовго спить, вимагає більш частих годувань. Дана ситуація викликає тривогу і вимотує годуючу жінку.

Варто розуміти, що якщо дитина доношена і здорова, то нетривалий період недоїдання не принесе їй значної шкоди, а материнський організм підлаштується під потреби малюка.

Зазвичай криза в лактації триває 1 - 3 дня, дуже рідко до 7 днів. Важливо в цей період звернути увагу на збільшення контактів матері і дитини, стимуляцію грудей і повноцінне харчування жінки.

Що робити при лактаційному кризі?

Фото: envato.com

Коли малюк голодний і кричить, то у матері виникає бажання догодувати дитину сумішшю при нестачі власного молока. Дані заходи можуть зашкодити і ніяк не будуть сприяти збільшенню лактації у жінки.

Рекомендації жінкам в періоді лактаційної кризи:

  • проводити більше часу з дитиною (грати, тримати на руках біля грудей майже постійно);

  • відкласти господарські справи на кілька днів, попросити допомоги чоловіка в побутових справах;

  • більше часу витрачати на відпочинок, прогулянки, сон;

  • проводити самомасаж грудей кілька разів на добу;

  • оцінити повноцінність і калорійність харчування матері, збалансувати раціон і об'єм рідини в добу;

  • збільшити кількість прикладань малюка до грудей навіть в нічний час;

  • перед кожним годуванням приймати теплий душ або прикладати теплу пелюшку на груди для розширення протоків і стимуляції припливу молока.

У ситуаціях лактаційної кризи важливо оцінювати стан дитини і рівень її недоїдання в цей період. У випадках підвищеної слабкості, млявості немовляти, виявлення втрати у вазі слід звернутися до педіатра і консультанта по грудному вигодовуванню.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм