Професія бармен: як стати коктейльним гуру та почати заробляти новачку
Категорія
Робота
Дата публікації

Професія бармен: як стати коктейльним гуру та почати заробляти новачку

Професія бармен: як стати коктейльним гуру та почати заробляти новачку
Джерело:  online.ua

Вважається, що професія «бармен» з'явилася в середині ХІХ століття в США. З тих пір вона стала однією з найбільш затребуваних професій в сфері обслуговування клієнтів в багатьох країнах світу, зокрема й в Україні. Гід Онлайн розповідає все, що потрібно знати початківцю для того, щоб навчитися робити коктейлі та почати заробляти на смачних напоях.

Що робить бармен?

 Фото: envato.com

Основним обов’язком бармена є приготування алкогольних та безалкогольних напоїв, коктейлів, а також спілкування з клієнтами. Саме бармен відповідає за створення приємної атмосфери у закладі. Часто барменам доводиться працювати в нічні зміни, тому що більшість барів відкриваються ввечері та закриваються на світанку. Втім, бармени можуть працювати і у звичайних кафе, ресторанах та інших закладах, де є барна стійка.

Окрім готування напоїв, бармени мають ще й такі обов’язки:

 • створення нових рецептів напоїв, включаючи екзотичні;

 • підбір закусок до того чи іншого напою;

 • забезпечення чистоти на робочому місці;

 • підготовка обладнання та барного посуду перед здачею зміни наступному колезі;

 • розрахунок клієнтів та робота з касовим апаратом;

 • оформлення заявок щодо поставок інгредієнтів, продуктів, посуду;

 • взаємодія із постачальниками.

Іноді бармени влаштовують фрістайл-шоу, які викликають непідробне захоплення у публіки. Під час таких шоу вони майстерно жонглюють шейкерами, використовують вогонь та інші «візуальні ефекти». Та навіть коли професійний бармен просто готує фірмові коктейлі, демонструючи трюки зі збовтуванням та змішуванням інгредієнтів у різних ємностях, – це вже справжнє видовище.

Що потрібно знати бармену-початківцю?

Фото: envato.com

Якщо ви вирішили спробувати себе у якості бармену, ви повинні мати набір базових навичок, які знадобляться у даній професії:

 • Знання різних рецептів та способів приготування класичних та фірмових коктейлів. Чим більше рецептів ви знаєте – тим краще. Також будуть плюсом якісь індивідуальні «фішки», наприклад, вміння точно підбирати необхідну кількість того чи іншого інгредієнту «на око», робота на швидкість і т.д.

 • Знання правил зберігання напоїв та продуктів. Кожен інгредієнт потребує особливих умов зберігання, а в інакшому випадку він втратить свою придатність. Особливо це стосується екзотичних фруктів. В якомусь сенсі бармен – це ще й товарознавець.

 • Вміння працювати з касою та оформляти рахунки. Досвід роботи касиром буде не зайвим при працевлаштуванні на роботу барменом. Часом клієнтів у закладі багато, їх потрібно швидко всіх обслугувати, й при цьому правильно підрахувати виторг, не допустивши помилок.

 • Базові знання психології. Аби клієнт довше затримався у закладі та замовив більше напоїв, йому повинно там бути комфортно. Саме тому бармен має не тільки забезпечувати якісний сервіс, а ще й, якщо потрібно, стати цікавим та уважним співрозмовником для гостів закладу. Він повинен вміти вислухати та підтримати розмову на різні теми. Не буде зайвим і почуття гумору.

 • Знання основ маркетингу. Заклад повинен приносити максимальний дохід, від якого напряму залежить зарплата бармена. Тому він має слідкувати за тим, що подобається клієнтам, а що ні, яким напоям та закускам вони віддають перевагу, а також враховувати їхні зауваження та пропозиції, тощо.

 • Знання санітарних норм. Як і будь-які працівники, що мають контакт з харчовими продуктами, бармени мають слідкувати за дотриманням особистої гігієни та забезпечувати чистоту на робочому місці. Барна стійка має виглядати охайно, на ній не повинно бути бруду чи сторонніх предметів.

Де вивчитися на бармена в Україні?

 Фото: envato.com

Для того щоб стати барменом, потрібно пройти спеціальні курси, які дозволять отримати базові навички, необхідні для даної професії. Тривають такі курси, зазвичай, один-два місяці, та включають в себе як практичні заняття, так і теорію – мистецтво обслуговування за барною стійкою, правила змішування напоїв, їх сумісність, тощо. Записатися на курси барменів можна практично майже в будь-якому місті України.

Скільки заробляє бармен?

В середньому бармен в Україні заробляє 10-11 тисяч грн. Звісно, зарплата залежить від графіку роботи самого бармена, рівня закладу, у якому він працює, а також місцезнаходження цього закладу.

Так, у престижних барах, що знаходяться у центрі Києва чи інших великих міст України, заробіток бармена за одну ніч може сягати кількох тисяч гривень. Не варто також забувати і про чайові, які дають клієнти у знак вдячності за якісний сервіс та смачний коктейль.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм