Як легко та швидко прибратися вдома: 7 практичних порад для лінивих
Категорія
Лайфхаки
Дата публікації

Як легко та швидко прибратися вдома: 7 практичних порад для лінивих

Як легко та швидко прибратися вдома: 7 практичних порад для лінивих
Джерело:  online.ua

Прибирання вдома може виявитися справжньою морокою. Але якщо розробити чіткий план дій, можна впоратися буквально за годину та витратити на наведення порядку значно менше зусиль. Гід Онлайн підготував 7 практичних порад для лінивих та покроковий план, який допоможе легко та швидко прибрати вдома.

1. Провітріть приміщення

Фото: envato.com

Перед тим, як починати прибирання у домі, відкрийте вікно. Це дозволить вам позбавитися від затхлого запаху. До того ж, вам буде значно комфортніше прибиратися. Влітку ви можете відчинити усі вікна під час прибирання.

Якщо ж на вулиці холодно, йде сніг чи дощ – достатньо буде відкрити вікно на 15-20 хвилин у тій кімнаті де ви прибираєтесь на даний момент. Також старайтеся не залишати посеред кімнати зіпсовані продукти та речі, які мають неприємний запах.

2. Плануйте прибирання заздалегідь

Вам буде значно простіше прибиратися, якщо ви знатимете, з чого починати прибирання, та які місця слід очистити в першу чергу. Виделіть для себе пункти, наприклад:

  • вимити підлогу;

  • пропилососити килим;

  • помити брудний посуд;

  • повісити сорочки на вішаки;

  • розкласти по полицям одяг, який ви зараз не носите;

  • скласти в одну купу розкидані по кімнаті зарядні пристрої та інші дрібні речі.

Також ніколи не починайте прибирати усі кімнати зразу. Прибирання потрібно проводити поетапно, переміщуючись з однією кімнати в іншу.

3. Робіть декілька справ одночасно

Фото: envato.com

Коли ви взялися за прибирання однієї кімнати, наприклад кухні, ви можете поєднувати декілька справ одночасно, що допоможе вам зекономити свій час. Завантажте в раковину посуд і залийте теплою водою, додавши миючий засіб, доки замітаєте. У цей час жир розщепиться і вам буде легше його мити. Протріть плиту засобом «антижир», а поки чекаєте щоб він подіяв, винесіть сміття та протріть вологою серветкою кухонні меблі.

Теж саме стосується й інших кімнат. Якщо ви вирішили мити вікна, бризніть на них засіб для очистки скла, а самі тим часом підготуйте пилосос, приберіть стільці, щоб вони вам не заважали. Якщо ви поєднуєте прибирання з пранням, замочіть у ванній кімнаті речі, у той час як ви приводите до ладу прихожу чи коридор. Завдяки такому підходу, вам не доведеться чекати завершення одного етапу прибирання, щоб розпочати наступний.

4. Тримайте всі засоби для прибирання в одному місці

Якщо все, що вам необхідне для прибирання, буде складене компактно, сам процес прибирання значно прискориться. Так, наприклад, ви можете скласти всі миючі засоби та побутову хімію в окрему корзину та розташувати її під ванною, або в спеціальній шафі у прихожій. Таким чином, вам не доведеться бігати по всьому будинку в пошуках необхідних інструментів та домашніх засобів для чищення.

Також вам може знадобитися візок на колесах, у який можна поставити відерце для водного розчину, миючі засоби, гумові рукавчики, ганчірки, губку та інший інвентар. Такий візок зручно переміщувати з кімнати в кімнату по мірі їх прибирання. Це позбавить вас постійно бігати за тією чи іншою річчю до санвузла.

5. Використовуйте гаджети-помічники

Фото: unsplash.com

Сучасні технології входять у всі сфери життя, не є виключенням і прибирання. Якщо вам лінь пилососити кімнату самому, за вас це може зробити робот-пилосос. Це розумний пристрій, які чудово орієнтується у просторі, та не омине жодного брудного закутка. Ви можете запрограмувати його за допомогою свого смартфону та зробити перепочинок, або займатися прибиранням санвузла, доки маленький помічник робить свою справу.

Позбутися засохлих плям, бруду між плитками та крапель застиглого жиру на стінах допоможе пароочисник. Завдяки цьому пристрою немає необхідності застосовувати шкідливу хімію та чекати, доки вона подіє на застарілий бруд. Існує ще багато пристроїв, які зроблять ваше прибирання не такою вже і важкою задачею. Проте коштують вони недешево.

6. Регулярно робіть міні-прибирання

Є така приказка – «чисто не там де прибирають, а там де не смітять». Іншими словами, вам не доведеться витрачати години, обливаючись потом, щоб навести порядок у квартирі чи домі, якщо ви будете вчасно прибиратися за собою. Так, якщо у вас є звичка пити чай чи каву у великій кімнаті, старайтеся не залишати чашки на столиках та іншій меблі, щоб їх потім не довелося довго та нудно збирати. До того ж, вони залишають сліди на меблі.

Те ж саме стосується й одягу. Створіть собі звичку, зразу розкладувати одяг по шафах, після того, як повернулися з роботи чи прогулянки. Взуття та спортивний інвентар також мають знаходитись на своїх місцях, а не бути хаотично розкиданими по підлозі. Не розкидайте дрібні речі, такі як ключі, пульти від телевізору та флешки повсюди. Краще виділіть для них окремі полички. Адже збирати їх по всьому дому – та ще морока.

7. Ігноруйте дрібниці

Фото: envato.com

Як би це дивно не звучало, та на деякі моменти краще не звертати увагу. Це означає, що необов’язково під час прибирання витирати кожну пилинку з кожної фарфорової статуетки. Постарайтесь зосередитися на більш важливих задачах:

  • речі повинні бути акуратно розкладеними по шафам, щоб не було звалища посеред кімнат;

  • посуд на кухні має бути чистим та розставленим на полицях;

  • на меблях не має бути бруду, пилу, слідів від чашок з напоями;

  • зіпсована їжа та поламані речі мають бути у смітнику, їм не місце у вашому помешканні.

Саме вищеперераховані моменти свідчать про чистоту та порядок у вашому домі.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм