9 книг, які потрібно прочитати всім батькам
Категорія
Поради батькам
Дата публікації

9 книг, які потрібно прочитати всім батькам

9 книг, які потрібно прочитати всім батькам
Джерело:  online.ua

Гармонічний розвиток дитини в значній мірі залежить від того, чи здатні батьки знайти з нею спільну мову. Допомогти у цій непростій справі можуть книги від відомих вітчизняних та зарубіжних авторів. Почитавши їх, батьки зможуть знайти правильний підхід до виховання дитини, допоможуть їй подолати труднощі в навчанні та у відносинах з однолітками. Гід Онлайн підготував добірку з 9 книг про виховання дітей, які потрібно прочитати всім батькам.

«Батьки в шоці. Новий погляд на виховання», По Бронсон, Ешлі Меррімен

Ця книга – це новий погляд на виховання дітей та спростування відомих стереотипів, що укоренилися у нашому суспільстві. По Бронсон та Ешлі Меррімен піднімають важливі для усіх батьків питання – чому виникають конфлікти між батьками та дітьми, які є способи їх вирішення, як виявити обман з боку дитини та як на нього реагувати, як поводити себе з дитиною під час складного «перехідного» періоду, тощо.

«Французьке виховання. Історія однієї американської мами в Парижі», Памела Дракермен

Нью-йоркська журналістка Памела Дракермен у своїй книзі досліджує різницю поміж двома моделями виховання – американською та французькою. Остання, за її думкою, робить дітей більш самостійними та вихованими. Також авторка виступає з критикою розповсюдженого в останній час в Америці та Великій Британії (зокрема і в Україні) «дітоцентризму». Памела вважає, що такій підхід до виховання здатен нашкодити не тільки психічному стану батьків, а й самій дитині.

«Велика книга батьківських секретів», Анна Гресь

У своїй книзі відома українська модель та блогерка Анна Гресь ділиться доволі простими секретами виховання – що робити, якщо ваша дитина постійно сидить перед монітором, як її привчити до корисної їжі, як правильно підбирати дитячий одяг, як себе поводити, коли дитина вередує чи чогось боїться. Головна задача цієї книги – допомогти батькам, виявити причини проблем та знайти шляхи до їх рішення, не зашкодивши при цьому самій дитині.

«Практичне дитинознавство», Світлана Ройз

Сімейна та дитяча психологиня Світлана Ройз дає поради, як привчити дитину до горщика та особистої гігієни, чим заспокоїти дитину, коли вона знервована, як запобігти маніпуляціям з боку дітей та як правильно забороняти ті чи інші речі.

По суті, ця книга – це збірка правил, які допоможуть малюкові швидше адаптуватися до зовнішнього світу та стати більш самостійним. Також в книзі згадуються фрази, які не варто казати дітям.

«НеІдеальна матуся», Сара Тернер

Головна відмінність цієї книги – це гумор та дотепні історії з життя. У ній блогерка з Великої Британії Сара Тернер відверто описує безсонні ночі, нестачу вільного часу, дитячі витівки, а також зміни у житті подружжя, які відбуваються після народження дитини. Сара руйнує міфи та стереотипи, щодо виховання дітей, та намагається донести до читача, що не дивлячись на всі ці труднощі, бути батьками – це щастя.

«Боротьба за дитину», Франсуаза Дольто

Прочитавши книгу Дольто, батькам буде простіше уявити світ своєї дитини та почати ставитися до неї як до повноцінної особистості. Авторка дає цінні поради, щодо того, як спілкуватися з малюком, враховувати його думку та разом вирішувати різноманітні проблеми. У цій книзі ви також знайдете багато цікавої інформації про дитячу психологію, відносини малюка з однолітками, його світосприйняття.

«Вчимося бути батьками. Школа для молодих батьків», Д.Максименко

Книга детально пояснює різні події в житті дитини з її точки зору, а також допомагає батькам краще зрозуміти потреби свого чада. Також в ній можна знайти безліч корисних порад щодо того, як навчити дитину самостійно вдягатися, як правильно розвивати зір, слух та сенсорику, як розкрити у малюка творчі здібності, які іграшки підходять у тому чи іншому віці. Книга Максименко рекомендована не тільки батькам, а й педагогам.

«Виховання надзвичайної дитини», Мері Шіді Курсінка

Виховувати гіперактивних дітей досить складно. Вони дуже емоційні, часто конфліктують з дорослими, дратуються без причини, не можуть всидіти на одному місці. Допомогти у цьому батькам покликана книга доктора педагогічних наук та викладачки Мері Шіді Курсінки. З її сторінок ви зрозумієте, як заспокоювати занадто активних дітей, як разом долати стресові ситуації, а також як «вирахувати», що ваша дитина екстраверт чи інтроверт.

«Секрети спокою лінивої мами», Анна Бикова

Книга Анни Бикової, яка є відомим педагогом та психологом, допоможе батькам впоратися з власними емоціями та прийти до стану душевного спокою. Адже зробити це, коли поряд вередує дитина, а ти виснажена роботою та побутом, часом дуже не просто. Авторка дає зрозуміти, що ключ до вирішення всіх конфліктів між батьками та дітьми – внутрішня рівновага та правильно підібрані слова.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм