Як правильно зберігати свіжі зелень, овочі і фрукти – лайфхаки для господинь
Категорія
Іжа
Дата публікації

Як правильно зберігати свіжі зелень, овочі і фрукти – лайфхаки для господинь

Як правильно зберігати свіжі зелень, овочі і фрукти – лайфхаки для господинь
Джерело:  online.ua

Овочі та фрукти, які не з'їли в перші дні після покупки, швидко псуються в невідповідних умовах зберігання і їх доводиться викидати. ГастроГід Онлайн розповідає, як правильно зберігати зелень, овочі і фрукти вдома, щоб вони якомога довше залишалися свіжими.

Здійснюючи покупки, ми не завжди приділяємо час на ретельний аналіз якості та кількості придбаних товарів. В холодильнику влаштовуємо продуктовий склад, половину якого, як правило, доводиться з часом відправляти у відро зі сміттям. Більш всього така участь переслідує овочі та фрукти, які мають обмежений термін придатності та швидко псуються в неналежних умовах.

Термін зберігання овочів, фруктів і зелені можна продовжити та істотно заощадити гроші й скоротити кількість походів в магазин. Важливо дотримуватися нескладних правил.

Як зберігати овочі та фрукти без холодильника?

Фото: envato.com

По приходу з магазину частина продуктів, як правило, завантажується в холодильник. Однак, подібне зберігання негативно позначається на стані деяких продуктів - не всі овочі і фрукти можна зберігати в холодильнику.

Банани потрібно зберігати в прохолодному, недоступному для сонця місці. Щоб вони не пропадали, плодоніжки можна обернути фольгою - вона буде перешкоджати почорнінню плодів і продовжить термін зберігання банана на 4-5 днів.

Лук в холодильнику, де переважає підвищена вологість, піддається загниванню. Овоч краще зберігати в сухому і темному місці, наприклад, в капроновій сітці чи картонному ящику. Часник також не любить вологу. У холодильнику він швидко псується і втрачає смак. Для тривалого зберігання часник краще загорнути в папір та помістити в сухе і темне місце.

Щоб зберегти свіжість зелені, помістити її в холодильник недостатньо. Зелень любить вологу. Її потрібно поставити в воду і доглядати як за квітами, постійно обприскуючи водою. Не можна зберігати в холодильнику і картоплю- там вона починає швидко псуватися. Для тривалого зберігання краще підібрати сухе і прохолодне місце, а овочі помістити в сітку або дерев'яний ящик.

Помідори рекомендується зберігати при температурі не нижче 10 градусів, тому холодильник для них - не краще місце.

Як зберігати овочі і фрукти в холодильнику?

Фото: envato.com

Деякі овочі та фрукти потрібно зберігати тільки в холодильнику, але дотримуючись певних правил.

  • Щоб довше зберегти смак і свіжість грибів, перед відправкою в холодильник рекомендується помістити їх в паперовий пакет і додати гілочки петрушки.

  • Салат або листова капуста довше зберігають свіжість в холодильнику, якщо обернути їх папером або помістити в паперовий пакет.

  • Якщо частину лимона обернути алюмінієвою фольгою, то він не завітриться. Можна зріз також посипати зверху сіллю, а перед вживанням промити під водою.

  • Очищена картопля надовго збереже свіжість, якщо в холодильнику її зберігати в ємності з водою з додаванням невеликої кількості оцту.

  • Зелень на всю зиму можна заморозити в кубиках льоду. При готуванні перших і гарячих страв їх можна навіть не розморожувати.

Як правильно зберігати овочі, фрукти та зелень - відео 

Як бачите, якщо зберігати овочі, фрукти і зелень з розумом, то можна уникнути зайвих витрат і завжди мати під рукою корисні продукти. Запам'ятовуйте наші лайфхаки - вони дійсно допомагають продовжити термін зберігання продуктів.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм