Інформація про IP адресу

Наприклад 3.237.71.23 або online.ua

Що таке ip-адреса

IP-адреса (IP address) - це виключно унікальна адреса вузла у комп'ютерній мережі, побудованій по протоколу TCP/IP. Для роботи в Інтернеті, IP-адреса кожного пристрою, підключеного до глобальної мережі повинна бути унікальною, від смартфона і планшета, до розумних годинників і подібних до них девайсів. У разі ж роботи тільки на рівні локальної мережі, адреса вузла повинна бути унікальною на рівні цієї мережі.

Щоб дізнатися інформацію по айпі, слід пам'ятати, що на сьогоднішній день використовуються дві версії протоколу IP-адрес: IPv4 та IPv6 (четверта і шоста версії відповідно).

Які бувають ip-адреси

Начастіше зустрічається версія протоколу IPv4, айпі адреси у якому мають довжину 4 байта, який в свою чергу є 32-бітовим числом. Для зручності використання та зберігання інформації про ip адресу і домени, була введена вже звична форма запису айпі адреси у вигляді чотирьох десяткових чисел, значення кожного з яких потрапляє в діапазон від 0 до 255, а самі числа між собою розділяються крапками. Ви напевно зустрічали айпі адреси у вигляді 192.168.1.1 і подібні до них. Тому коли вам потрібно дізнатися інформацію про ip адресу, в більшості випадків ви будете вводити в поле пошуку саме таку унікальну комбінацію з 4-х десяткових чисел.

IP адреси можуть бути двох типів: статичні і динамічні. З назви стає очевидним, що статичні ip є постійними і незмінними, призначаються в налаштуваннях пристрою і не можуть бути використані іншими пристроями в рамках однієї мережі. Динамічні айпі адреси, в свою чергу, призначаються в автоматичному режимі і можуть змінюватися кожного разу при підключенні до мережі. Щоб дізнатися інформацію про ip, вам в першу чергу слід дізнатися який тип айпі адреси використовується.

Також, можна часто зустріти адреси виду 192.168.1.10/24. По суті це позначення діапазону ip-адрес. Але цифра після косої риски означає не кількість адрес в мережі, а кількість одиничних розрядів в масці підмережі. Тобто, в діапазоні адрес 192.168.1.10/24 будуть міститися в цілому все адреси від 192.168.1.11 і аж до адреси 192.168.1.254, і в тому числі айпі адресу 192.168.1.10, яка є адресою усієї мережі і айпі 192.168.1.255, яка у свою чергу є широкомовною адресою мережі. Ця інформація буде корисна вам, коли необхідно зрозуміти інформацію про блоки ip адрес вашого провайдера